Biri anlatsın hemen, nedir bu normal

Sonra “vurması” en kolay insanların hayvan hakları savunucuları, vejetaryenler, veganlar olduğunu söylediğimde şaşıranlar oluyor. Asıl kendilerinin et yemez  kürk giymezlerin hışmına...

Sonra “vurması” en kolay insanların hayvan hakları savunucuları, vejetaryenler, veganlar olduğunu söylediğimde şaşıranlar oluyor. Asıl kendilerinin et yemez  kürk giymezlerin hışmına uğradıklarını söyleyenler bile çıkıyor. Hâlbuki ikisi birbiriyle kıyas kabul etmez, birisi bir kere baştan “azınlık” kabul ediliyor, daha sözünün hükmü yok, hışmından ne olacak? Koskoca profesör doktor, karşına geçip “tahıl beyinli” diyor sana, ötesi var mı?

Hayır bir de aynı şekilde karşılık vermek de zor. İnanmayana denemesini öneririm. Birini ava gittiği ya da kürk giydiği için eleştirin ve görün. “Anormal” damgası yiyeceksiniz ve eğer Panter Emel değilseniz, mümkün değil aynı sertlikte cevap veremeyeceksiniz. İşin doğasına aykırı, karşınızdaki canlıya saygı diye bir şey var düşüncenizin temelinde çünkü. Kırk fırın ekmek yemeniz lazım bu derece benmerkezci yanıtlardan bir dağarcık oluşturabilmek için.

Bakınız, Bülent Ersoy’un kürküne “dil uzatanlar”a verdiği cevaplar. Yeni bir şey değil, biliyorum, o istediğini giyiyor, istediğini söylüyor, bir dokunulmazlık zırhı var artık. Bu vesileyle de tekrar ettiği, kendisinin Ağrı Dağı’nda oturup ayaklarını salladığı, aşağıda yuvarlanıp giden biz fanilerden gelen sinek vızıltılarının o irtifaya ulaşmadığı yolundaki görüşlerine gerçekten saygım var. Ne güzel, kişinin kendisinden bu derece memnun olması. “İnsan kendisini beğenmezse çatlar” diye atasözümüz var, kim tutar onu, kaç yılın Bülent Ersoy’u?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hep aynı korku filmi 23 Mayıs 2019 | 4 Okunma İzlandalı Hatari ve delikanlılık 20 Mayıs 2019 | 69 Okunma Sanatla dolu bir ömre saygı duruşu 16 Mayıs 2019 | 11 Okunma Anneler her şeyden vazgeçmesin 13 Mayıs 2019 | 625 Okunma Bir olmazsan bir bir gidersin 10 Mayıs 2019 | 25 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar