Bir gezgin kadının Türkiye anıları

Vatan millet sevgisinin tuhaf tezahürleri var bizde. “Çok seviyordum hâkim bey” diyerek ‘sevgisinden’ öldüren erkekler gibi davranıyoruz memlekete de. O çok sevdiğimiz vatanın havasını, suyunu...

Vatan millet sevgisinin tuhaf tezahürleri var bizde. “Çok seviyordum hâkim bey” diyerek ‘sevgisinden’ öldüren erkekler gibi davranıyoruz memlekete de. O çok sevdiğimiz vatanın havasını, suyunu, toprağını kirletmek, doğasını mahvetmek, kültürünü yok etmek ona olan sevgimize halel getirmiyor. “Biz onu her haliyle seviyoruz”. Pardon da, cennet gibiydi, sen getirdin bu hale, her haliyle sevmek bu demek değil ki. “Olsun, vatan benim değil mi, döverim de severim de”.

Bir tane ‘kırmızı çizgimiz’ var ama ‘el âleme’ rezil olmayacağız. Evet, tahmin ettiğiniz gibi, burada da kol kırılacak, yen içinde kalacak. Ortalığı çöp götürecek, zinhar ‘yabancılar’ duymayacak, bilmeyecek, dil uzatmayacaklar. Kadınlar tacize uğrayacak, öldürülecekler, bu bilgi Kapıkule’den dışarı çıkmayacak. 

Ama işte sosyal medya öyle bir aldı yürüdü ki kendi çöpümüzde kavrulamıyoruz artık. Sürekli gözümüze giren, Türkiye’nin muhtelif beldelerinde meydanlardan, plajlardan, ormanlardan çöp toplayan turist haberlerinden kaçacak yerimiz kalmadı.

Bir ihtimal “Onların hobisi bu, zaten bu yüzden bize geliyorlar” deyip rahatlayabiliriz. Tıpkı Türkiye’ye gelen kadınların yağız Türk delikanlılarına bayıldıkları için burada olduklarını, dolayısıyla taciz edilmeye itirazları olmadığını iddia ettiğimiz gibi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 46 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 63 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 66 Okunma Kafaya sıkan taksi şoförü 15 Kasım 2021 | 71 Okunma Bir de can havli var 11 Kasım 2021 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar