Aşk ne zaman kazanır?

Tabii her şeyden önce şunu söylemek istiyorum: O ne kötü bir İngilizce!  Hande Yener’in akılda kalan, dile dolanan şarkı bulmak konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum, yalan değil. Yeni...

Tabii her şeyden önce şunu söylemek istiyorum: O ne kötü bir İngilizce!  Hande Yener’in akılda kalan, dile dolanan şarkı bulmak konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum, yalan değil. Yeni çıkan parçası da öyle. Özgün değil ama dile dolanıyor.

Ve fakat bir proje olarak-ihtimal yurt dışına ‘açılma’ hayaliyle-İngilizce şarkı söylemeye kalkışıyorsan, herhalde bir sene kadar da telaffuzun için çalışman lazım ki, sen ‘Love Always Wins’ dediğinde biz gülmeyelim. Komik değil, insanı umutlandırması gereken bir slogan çünkü. Aşkın her zaman kazanacağını iddia ediyor, az şey mi?

Ve gerçek anlamda da bir ‘slogan’dan türüyor üstelik; LGBT sloganı olarak bilinen, benimsenen ‘love wins’ (aşk kazanır)’dan... ABD’de eşcinsel evliliklerin yasallaşmasına dair tweet’lerde kullanılan ‘etiket’, artık tüm dünyada bu evliliklerin bir simgesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 47 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 64 Okunma Su yolunda kırılanlar ve “Yargı” 18 Kasım 2021 | 66 Okunma Kafaya sıkan taksi şoförü 15 Kasım 2021 | 71 Okunma Bir de can havli var 11 Kasım 2021 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar