‘401 No’lu Oda’nın perde arkası

2017 Nisan’ından beri medyada “401 No’lu Oda Cinayeti” diye anılan bir vaka var, rastlamış olmalısınız. Bu gizemli ve ‘iç gıcıklayıcı’ kod isim, çok kabaca özetlersek, Dilek Demir ve...

2017 Nisan’ından beri medyada “401 No’lu Oda Cinayeti” diye anılan bir vaka var, rastlamış olmalısınız. Bu gizemli ve ‘iç gıcıklayıcı’ kod isim, çok kabaca özetlersek, Dilek Demir ve Gülşah Mat adlı iki kadının bir otel odasında bir adamı öldürmelerini tanımlamak için kullanılıyor. 

Ama sahiden fazla kabaca bir özet oluyor bu, zira meselenin altında bu neredeyse kaçınılmaz sonucu hazırlayan bir süreç var. Mesela, muhtelif kimliklerle neredeyse tek başına bir dolandırıcılık çetesi gibi faaliyet gösteren bir ‘kurban’ var. 

Esas adı Cüneyt Pala ve sosyal medya üzerinden seçtiği bazı kadınlara mankenlik ajansı sahibi, fotoğrafçı, menajer kimliklerinden biriyle mesaj atıyor, onlara iş teklifinde bulunuyor, ikna edebildikleriyle buluşuyor, bazısının fotoğraflarını çekip şantaj yapıyor, karşılığında ya para sızdırıyor ya tecavüz ediyor, bazılarını da doğrudan dosya masrafları, Amerika’dan gelecek menajerlerin bilet paraları gibi sebeplerle soyup soğana çeviriyor, ki anaokulu öğretmeni Dilek Demir onlardan biri. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Doktora şiddet” ne demektir? 06 Aralık 2021 | 72 Okunma İnternetsiz hayat ve eşsiz anlayış 02 Aralık 2021 | 46 Okunma Kara Cuma’larda kimi azarlıyoruz? 29 Kasım 2021 | 67 Okunma Kadın cinayetlerine mülteci gerekçesi 25 Kasım 2021 | 56 Okunma Hayali kasaba, gerçek ülke 22 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar