ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kuzeyden esen mutluluk rüzgarı

İnsana mutluluğun sırlarını vermeyi vadeden kitaplara genelde mesafeli dururum .

Asu Maro
Asu Maro Milliyet Gazetesi
10 Ağustos 2018 | 2.1 K
İnsana mutluluğun sırlarını vermeyi vadeden kitaplara genelde mesafeli dururum. Fakat an itibariyle elimdeki kitap, ne vadettiğinden bağımsız olarak, daha sayfalarını çevirirken, beni gülümsetiyor. Kapağından içindeki resimlere kadar özenle hazırlanmış. Anlattıkları da insana mutluluk veren şeyler ve öyle çok büyük çabalar, hele hele ‘evren’le sözleşmeler gerektirmediği için, beni ilgilendiriyor.

Adı, ‘Hygge: Danimarkalıların Mutluluk Sırları’, Pegasus Yayınları’ndan çıkmış, uluslararası bir bestseller. Birçok kişi “Günaydın” diyecektir biliyorum. Instagram’da popüler bir etiket, ‘hygge’, nasıl okunduğuna değilse de, ne kastettiğine aşinayız. Benim gibi konuya geç vakıf olanlar için bu kitap ve bu yazı.

Hani tahmin etmek çok da mümkün değil ya, bu derece az güneş ışığı, gri bir hava ve uzun soğuk gecelere rağmen nasıl oluyor da Danimarka dünyanın en mutlu ülkeleri arasından yer alıyor, işte Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü’nde çalışan Meik Wiking olayın merkezinden bildiriyor: İşin sırrı ‘hygge’...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER