ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çocukla alay eden keskin mizah

Bir insanın -ve bir toplumun da- mizah anlayışı zekâsı kadar merhamet, vicdan, şefkat gibi duygularıyla doğru orantılı .

Asu Maro
Asu Maro Milliyet Gazetesi
15 Şubat 2018 | 75

Bir insanın -ve bir toplumun da- mizah anlayışı zekâsı kadar merhamet, vicdan, şefkat gibi duygularıyla doğru orantılı. Bunlardan yoksunsan, seni en çok başkalarının düştüğü zor durumlar, onların hataları, dil sürçmeleri, hatta kayıp düşmeleri güldürüyor. Düşünmene, güzel kafacığını yormana gerek yok, bir muz kabuğu yetiyor kahkahayı patlatmana. Bir de acımasız olman tabii.
 
En çok izlediğimiz komedi filmlerinden, gül gül öldüğümüz dizilerden bizim durumumuzu tahmin etmek zaten mümkündü, sosyal medya çıktı çıkalı iyice ortaya döküldü, biriyle alay etme üzerine kurulu izah anlayışımız. En son da koca koca adamların  kadınların, olsa olsa ortaokul çağında bir kız çocuğuyla tepine tepine gülerek eğlenmeleriyle doruğa ulaştı.

Küçük kız, yanında yöresinde kitaplarla oturmuş bir video çekiyor. Pek çok yaşıtının aksine belki ki merakı var, kitaba, edebiyata. Youtube videolarındaki genel duruma bakıldığında “Şimdi saçımızı şööyle topluyoruz, falanca marka çantamızı kolumuza takıp kombinimizi tamamlıyoruz, işte bizim stilimiz” falan diyor olması beklenirken yanındaki kutudan bir kitap alıyor ve “Sırada ne var, Sait Faik’in ‘Abasıyanık’ kitabı” diyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER