Yüzde 50 hırsız mı?!

Ak Parti Cephesi, İstanbul'da oyların çalındığında ısrarlı. Akla ziyan savunma. Kusura bakmasınlar, halk içinde konuşulduğu için yazacağım:

İktidarı ellerinde tutanların şerrinden kim oy hırsızlığına kalkışabilir ki...

Ak Parti Cephesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "İstanbul'daki seçimler neden iptal oldu?" diye soran gence, "Çok basit. Çünkü çaldılar." dedi ve tartışma aldı yürüdü.

İktidardakiler, her şeye hükmedecekler, sandık kurullarında ağırlıklı kendi temsilcileri olacak, etrafta müşahitler fırfır dönecek, oylar atılırken ve sayılırken gözleri velfecri okuyacak, hiçbir anı kaçırmayacaklar, ama oylar çalınacak!

Ağırlığı ve esprileriyle, illa dava diyenlerin, Reis kolunu kes dese keseriz diyenlerin, dini Ak Parti ile sınırlayanların dışındakilerin bile biraz olsun sempatisini kazanmıştı Binali Bey. "Çaldılar!" deyince, o sempatiyi de bitirdi.

"Çaldılar!" sözünün ardını getirmeliydi. Kim nerede, nasıl çalmıştı?

Herhâlde belediye başkanlığı ellerinden alınan öbür cephenin "Her şey çok güzel olacak" sloganının karşısında, CHP'yi ima eder gibi "Çünkü çaldılar!" sözünü dillerine pelesenk edip halkın zihnini bulandırmak istiyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Arap Birliği'nin zavallılığı! 14 Ekim 2019 | 179 Okunma Diplomasi denenseymiş! 13 Ekim 2019 | 208 Okunma ​​​​​​​Hadi PKK için imza toplayın! 12 Ekim 2019 | 1.920 Okunma Kazanmaya mecburuz 11 Ekim 2019 | 86 Okunma O topraklar bizim(di) 10 Ekim 2019 | 2.614 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar