'Yandaşlar' bile rahatsız

Binali Yıldırım'ın "Diyarbakır'da, "PeKeKe Cumhuriyeti"ne gitmiş gibi PKK'nın dilini kullanması, ölümüne Reis, ölümüne Ak Parti diyen bazı "yandaşlar"ı bile rahatsız etti.

Yeni Akit'te Rasim Elibol "'Kürdistan' kelimesi bizim için oldukça hassas bir kelime. / Binali Bey her ne kadar bunu 'siyasi bir bölge'yi işaret etmek için kullanmamış olsa da, öyle gözüküyor ki yanlış anlaşılmaların önüne geçilememiştir. / Şu bir hakikat: Kaş yapayım derken göz çıkarmayla sonuçlanabilecek bu tür beyanlarda bulunmanın hiç kimseye bir faydası yok." diye yazdı ("Atatürk'ün davetindeki 'Kürdistan mebusu'!" (13 Haziran 2019).

Yazar atıp tutmuyor. "Ne olmuş yani!" demiyor. Gerçekçi. Edebiyat okumanın, kitaba derin dalmanın faydası. Muhakeme yürütme kabiliyeti kazanmak öyle kolay değil.

Mustafa Kemal'e dayandırılıyor Binali'nin akıl dışı, mantık dışı sözleri.

Siz hiç Osmanlı Döneminin idarî yapısını incelediniz mi? M. Kemal Millî Mücadele'ye başladığında idarî yapımız nasıldı ve İstanbul'da son Meclis-i Mabusan'da nerelerin milletvekilleri bulunuyordu?  Millî Mücadele sanmayın ki, yalnız Ankara'da şekillendi; İstanbul da bu şekillenmeye dâhildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bre heyyy! Osmanlı torunu geliyor! 22 Temmuz 2019 | 658 Okunma Şehit ailesini arayabiliyor musunuz?! 21 Temmuz 2019 | 320 Okunma 'Türk Düşüncesi Yolunda' 20 Temmuz 2019 | 62 Okunma Yeni askerlik sistemi ne getirir ne götürür? 19 Temmuz 2019 | 229 Okunma Siyasî ayak baskısı 18 Temmuz 2019 | 497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar