Vladimir Putin'in tuzaklarına dikkat!

Türkiye, Kafkasya'da, denklemde yer almazsa Rusya beklenmedik yerde bir oyuna girer.  Vladimir Putin hiçbir surette "ortak" istemiyor. Türkiye'nin dâhil edilmesinin ayrı bir antlaşma ile mümkün olabileceğini söylüyor. Ve bir şey...

Türkiye, Kafkasya'da, denklemde yer almazsa Rusya beklenmedik yerde bir oyuna girer. 

Vladimir Putin hiçbir surette "ortak" istemiyor. Türkiye'nin dâhil edilmesinin ayrı bir antlaşma ile mümkün olabileceğini söylüyor. Ve bir şey daha söylüyor: Ancak Azerbaycan topraklarında gözlemci olabilir. Azerbaycan demek Türkiye demek... Zaten varız.

Azerbaycan'ın ısrarına rağmen biz dâhil edilmediğimize göre, bu vaziyet, "O topraklar Ermenistan'ın…" demek anlamına geliyor mu; gelmiyor mu?!

Artık tükenen Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın yalvarması, Putin'in "İmzalayın şunu!" demesiyle -şimdilik- savaşı bitiren bir ateşkes metni ortay çıktı.

Son maddesine dikkat: "Tarafların mutabakatıyla Nahçıvan Otonom Cumhuriyeti'ni Azerbaycan'ın batı bölgelerine bağlayan yeni yol açılacaktır."

Savaş bu yolun açılması için yapılmıyor, işgal edilen toprakların kurtarılması için yapılıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 80 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 415 Okunma 'Küs Topraklar' 28 Kasım 2020 | 187 Okunma 'Hukuk reformu' neyi kastediyor? 27 Kasım 2020 | 202 Okunma Arınç'ı bırak Cemil Çiçek'e bak! 26 Kasım 2020 | 1.575 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar