'Tek Adam' yönetimi nasılmış?!

Diktatörlüğe çarpıcı bir örneği Ertuğrul Özkök verdi. Gazete yönetiminin itiraz etmemesi de şaşırtıcı. Yazar kendisinden beklenmeyecek bir çıkış yapıyor. Verdiği...

Diktatörlüğe çarpıcı bir örneği Ertuğrul Özkök verdi. Gazete yönetiminin itiraz etmemesi de şaşırtıcı. Yazar kendisinden beklenmeyecek bir çıkış yapıyor. Verdiği örneğin, ülkemizde "birini" çağrıştırması için, satır aralarını şifrelerle döşüyor. O şifrelere geleceğiz. O örneği okuyalım:

"Balaton Gölü'nün adını duyunca, geçmişte beni çok etkileyen bir kitap aklıma geldi.

Ünlü Fransız siyaset bilimcisi Prof. Maurice Duverger, 1980 yılında 'Les Orangers du Lac Balaton' isimli bir kitap yayınladı.

Türkçesi 'Balaton Gölü'nün Portakal Ağaçları'ydı...

Kitabın adı, 1950'li yılların başlarında, Macaristan'ın hâlâ Stalinist bir yönetim altında bulunduğu yıllarda geçen gerçek bir olaydan esinlenmişti.

Stalinci Komünist Parti yönetimi bir gün Balaton Gölü kenarına portakal ağaçları dikmeye karar verir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatan-millet-Gökalp 21 Eylül 2019 | 96 Okunma Asabiyet-milliyet-vatan 20 Eylül 2019 | 90 Okunma Milliyetçiliğin tartışılması ne acı! 19 Eylül 2019 | 178 Okunma Milliyetçilik ayrıştırması 18 Eylül 2019 | 169 Okunma 'Vatanseverliğe evet, milliyetçiliğe hayır!' 17 Eylül 2019 | 228 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar