Şehit ailesini arayabiliyor musunuz?!

PKK bir binbaşımızı şehit etti. Dört gün önce de bir konsolosluk görevlimizi Erbil'de şehit etmişti. Gün geçmiyor ki, şehit haberi gelmesin.

Kaç Pençe Harekâtı başlatırsanız başlatın, kaç PKK yığınağını, kaç mağarasını imha ederseniz edin, kaç PKK'lıyı "etkisiz" (ne demekse etkisiz!) hâle getirirseniz getirin, inanın hiç mi hiç önemi yok. Beni şehitlerim ve bitmeyen PKK derin derin düşündürüyor. "Etkisiz hâle getirdik." demeleri, mümkün olduğu kadar kabarık rakam vermeleri; iç soğutmak, halkın yükselen öfkesini dindirmek, umutsuz olmayın, biz peşlerindeyiz, demek için, hususiyetle şehit haberleri geldikçe yapılan açıklamalardır.

Çıkarlarını korumak, ebediyen tepede kalmak isteyenler bir "ucube rejim" uydurdular.

("ucube" ile "acayip" arasındaki bağı biliyor musunuz? "Acâib" "ucûbe"nin çokluğu. "Yukarıdaki" ayını, hemzeyi çatlatarak konuşuyor. Ucubenin ilk sesi "ayın"dır. Kelimeyi artık söylemek istemez ama söylerse biraz genize doğru gidecek.  Belki aklına gelmez; hatırlatayım, dedim!)

"

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öfke öfkeyi çağırır 05 Temmuz 2020 | 104 Okunma 'Gayrimüslim Mehmetçikler' 04 Temmuz 2020 | 245 Okunma 'Kısıt' ve 'ceza' rejimi 03 Temmuz 2020 | 87 Okunma Üniversitelerde dert dert üstüne 02 Temmuz 2020 | 2.582 Okunma Düşmanlığın bu derecesi! 01 Temmuz 2020 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar