Reis'in karizması yerle bir!

Dün tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin şimdiye kadar yapılan genel ve mahallî seçimlerin arasında istisnaî bir yeri vardır

O istisnaî vaziyet, "ayrıştırma", kendisine oy vermeyeceklerini bildiklerine köpek muamelesi yapma, askerimizi cepheye sürüp arkadan "düşman"ın liderine "Aman bir mektup ver. Taraftarların bize oy atsın!" gaflet ve dalâleti, kendi menfaatleri ve dar anlayışlarını İslâm diye yutturmaları, Anayasa'yı baştan başa çiğnemeleridir. Okumalarım arasında Cumhuriyet tarihinde böyle bir seçim görüldüğüne dair hiçbir bilgiye rastlamadım! 

Laiklikten falan bahsetmeyeceğim... "Laiklik" deyince çok insan rahatsız oluyor. Çünkü zamanında laikliği hakikaten din düşmanlığına kadar getirdiler. Biliyorsunuz, yazılarımda "laiklik", "irtica", "mürteci", "dinci" ve hatta "yobaz" ifadeleri geçmez.

Bu ifadeler belli kesimin istemedikleri kesime yükledikleri sıfatlardır ki, bu yüklemelere maalesef mütedeyyinler dâhil edilmişlerdir. Zamanında laikçilikleri kendilerinden menkullerin açtıkları zararı bütün ülke çekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Türk Düşüncesi Yolunda' 20 Temmuz 2019 | 15 Okunma Yeni askerlik sistemi ne getirir ne götürür? 19 Temmuz 2019 | 224 Okunma Siyasî ayak baskısı 18 Temmuz 2019 | 497 Okunma Tek taraflı tören 17 Temmuz 2019 | 369 Okunma Bir gaflet belgesi 16 Temmuz 2019 | 210 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar