Reis'in karizması yerle bir!

Dün tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin şimdiye kadar yapılan genel ve mahallî seçimlerin arasında istisnaî bir yeri vardır

O istisnaî vaziyet, "ayrıştırma", kendisine oy vermeyeceklerini bildiklerine köpek muamelesi yapma, askerimizi cepheye sürüp arkadan "düşman"ın liderine "Aman bir mektup ver. Taraftarların bize oy atsın!" gaflet ve dalâleti, kendi menfaatleri ve dar anlayışlarını İslâm diye yutturmaları, Anayasa'yı baştan başa çiğnemeleridir. Okumalarım arasında Cumhuriyet tarihinde böyle bir seçim görüldüğüne dair hiçbir bilgiye rastlamadım! 

Laiklikten falan bahsetmeyeceğim... "Laiklik" deyince çok insan rahatsız oluyor. Çünkü zamanında laikliği hakikaten din düşmanlığına kadar getirdiler. Biliyorsunuz, yazılarımda "laiklik", "irtica", "mürteci", "dinci" ve hatta "yobaz" ifadeleri geçmez.

Bu ifadeler belli kesimin istemedikleri kesime yükledikleri sıfatlardır ki, bu yüklemelere maalesef mütedeyyinler dâhil edilmişlerdir. Zamanında laikçilikleri kendilerinden menkullerin açtıkları zararı bütün ülke çekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Gerici’, ‘dinci’ deyince... 25 Mayıs 2020 | 2.253 Okunma ‘Ezan’ provokasyonuna kim alet oluyor? 23 Mayıs 2020 | 40 Okunma Ruslar hakkında ne biliyoruz? 23 Mayıs 2020 | 1.755 Okunma 'Buhran'dan nasıl çıkılır? 22 Mayıs 2020 | 127 Okunma 'Türkçülük' derken sözün nereye gideceğini bilmeli 21 Mayıs 2020 | 2.505 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar