Neden ısrarla imam hatip?

R.T. Erdoğan, "İmam hatip neslinin yetişmesine özel önem gösterdik." diyor.Kendileri imam hatipler derneği başkanı veya bir imam hatip mektebi müdürü değil; Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı ve bir partinin...

R.T. Erdoğan, "İmam hatip neslinin yetişmesine özel önem gösterdik." diyor.

Kendileri imam hatipler derneği başkanı veya bir imam hatip mektebi müdürü değil; Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı ve bir partinin başkanı.

İmam hatipler bir ihtiyaçtan dolayı açılmıştır. İmam ve dinî bilgileri verecek hatip yetiştirecektir.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, "Laiklik din özgürlüğünün teminatıdır. Dinî hayatı garanti altına alan geniş bir hürriyet zemini verebilir de diyebilirsiniz. Tersi düşünürseniz dinin önündeki engel de diyebilirsiniz. Mesele bizim kavramlara yüklediğimiz anlamdır." der. Laiklik üzerine daha fazla sözleri de var; geçmiş icraatı telafi etmek ister. İnsanlarımız çok incinmişlerdi.

Bunlar kabul ama bir reisicumhur, bütün kesime hitap etmesi, bütün kesimin derdini dert edinmesi, çağın bütün gereklerini ülkesi için düşünmesi gerekirken, Malatya'da öyle bir konuşma yaptı ki, kelimenin tam anlamıyla irkildim.

Onun nazarında varsa imam hatip yoksa imam hatip. Öyle ki; bütün okullar kapatılsın, bir imam hatip kalsın!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milliyetçiliğin tartışılması ne acı! 19 Eylül 2019 | 41 Okunma Milliyetçilik ayrıştırması 18 Eylül 2019 | 169 Okunma 'Vatanseverliğe evet, milliyetçiliğe hayır!' 17 Eylül 2019 | 227 Okunma Milliyetçilik neden tartışmaya açılır?! 16 Eylül 2019 | 97 Okunma İfade hürriyetine bakın! 15 Eylül 2019 | 2.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar