Kararlılığımızı göstermeliyiz

İsrail faktörünü hesaba katmadan, Suriye'nin kuzeyinde harekât başlatamayız. Siyonistlerin en büyük emeli, Fırat'a ulaşmak, Fırat havzasını kontrolde tutabilmek için, İran sınırına kadar bir yol...

İsrail faktörünü hesaba katmadan, Suriye'nin kuzeyinde harekât başlatamayız. Siyonistlerin en büyük emeli, Fırat'a ulaşmak, Fırat havzasını kontrolde tutabilmek için, İran sınırına kadar bir yol açmaktır. Ulaşmak istedikleri alanların bir kısmı Türkiye içindedir. İster şimdiki, ister on yıl, ister yüz yıl, ister bin yıl sonraki emelleri olsun, zamanı çok iyi hesaplamışlardır.

Düşünün... M.Ö. 586'da devletleri yıkıldı; dünyanın dört bir tarafına dağıldılar. Hiçbir zaman birbirleriyle irtibatı kesmediler. Yine Kudüs merkezli bir devleti kurmak için, bütün yolları denediler ve nihayet, 1948'de isteklerine kavuştular. 

Siyonistlerin arz-ı mev'ûd için yapamayacakları yoktur.

Burada sanmayın ki, Yahudileri zemmediyorum. Hayır... Onlar kendi inandıkları, kendi bildikleri yolda yürüyorlar. Bu kararlılıklarını takdir etmemek elde mi!

Tekrar hatırlatayım... Barzanistan için referandum yapan ve Bağdat Hükûmeti'nden şiddetli bir tokat yiyen Mesud Barzanî'ye tam destek İsrail'den gelmiştir. Tarih çok yeni: 2017. O zamanki Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Mâlikî, Barzanî'nin atağına karşı ne demişti: "Irak'ın kuzeyinde ikinci bir İsrail'in tesis edilmesine izin vermeyeceğiz."

İsrail, bizim içimizdeki, bizim olan, biz olan bir etnik grubu gözüne kestirmiş ve uydusu ABD'yi, terör örgütlerini koruması için Ortadoğu'ya getirmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hınçlarını 'su'dan alıyorlar! 20 Ekim 2019 | 90 Okunma ABD yine bir oyun oynar 19 Ekim 2019 | 169 Okunma İmam hatip vebali 18 Ekim 2019 | 395 Okunma Yedi düvelle mücadele! 17 Ekim 2019 | 124 Okunma ABD'nin oyunu 16 Ekim 2019 | 2.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar