Kanal İstanbul iletişimi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, internette "Kanal İstanbul" sayfası açmış.İstanbul Kanal için bu kadar hassasiyet gösteriliyorsa bir sıkıntı var, demektir.

Halkı iknada güçlük çekiliyor. İnsanlar, Boğaz'ın yanı başında bir kanal açılarak, balıkçı kayıklarına güzergâh çizilmesine pek aklı yatmadığı görüldüğü için, dört bir koldan, ikna turları düzenlenmesine ihtiyaç duyuluyor.

Fahrettin Altun Bey, muhterem bakan! Yedi düvelin üzerimize geldiği şu zamanda, dışarıyla kurmak istediğiniz "iletişim" ve aydınlatma faaliyetinizden bu köşede övgüyle bahsettim. Peşin hükümlü olmadığımı hususiyetle belirteyim. Şunu soramadan edemiyorum: Kanal İstanbul için taraftar toplamak İletişim Başkanlığı'nın işi mi?

 "Kanal İstanbul" siyasî bir karar mı, devletin bir kararı mı? Gerçi "Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi"de dedikleri garabette, parti ile cumhurbaşkanlığı iç içe girmiş, devletin imkânları bir bakıma partinin imkânları 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hrant Dink: 'Azınlıklar vitrin malı değildir' 19 Ocak 2021 | 40 Okunma Saldır, saldır nereye kadar! 18 Ocak 2021 | 149 Okunma HDP kapatılsa ne olur, kapatılmasa ne olur?.. 17 Ocak 2021 | 231 Okunma 'Türk Olmak' 16 Ocak 2021 | 123 Okunma Rauf Denktaş'tan çıkarılacak dersler 15 Ocak 2021 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar