Kaç filmciniz var ki...

İsmail Güneş, ünlü yönetmen, yapımcı. Bir film çekecek... Adı "Gitmek". Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Sinema Genel Müdürlüğü var. Filmlere destek veriyor. "Gitmek" filmi için destek istiyor. Ama alamıyor.

İsmail Güneş, ünlü yönetmen, yapımcı. Bir film çekecek... Adı "Gitmek". Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Sinema Genel Müdürlüğü var. Filmlere destek veriyor. "Gitmek" filmi için destek istiyor. Ama alamıyor. Kendisi geçmişte, Sinema Genel Müdürlüğü Destekleme Kurulu'nda dört yıl görev yapmıştı. Hangi filme destek verilebileceği ölçülerini en iyi bilen ve hatta bu ölçülerin sınırlarını çizen bir isim.

"Gitmek", salgın döneminde mesaj yüklü bir film olacaktı hâlbuki. Konusu şöyle:

Kanser hastaları yazar Sedat (30) ve yönetmen Vedat (50), kemoterapi tedavisi gördükleri serviste, gizlice âşık oldukları kemoterapi doktoru Merve, bir hasta yakını tarafından öldürülünce tedavilerini bırakarak Türkiye turuna çıkarlar. İkili bu yolculukta bütün ülkenin kanserleştiğini görürler.

İsmail Güneş eski dost. Onun gazetecilik ara dönemi vardır. Bir aradaydık.

Film çalışmalarında daima seviye gözetir, cahil cühelânın belden aşağı hesaplarıyla işi olmaz; ahlâkî değerleri önde tutar. Onun için "sanat" ve "kalite" esastır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökalp'ın İslâmcılığı 03 Aralık 2020 | 196 Okunma Katar sermayesinde soru işaretleri... 02 Aralık 2020 | 616 Okunma Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 423 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 100 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar