İfşa-Badeci Şeyh

Günümüzün iktidarını özetleyen iki kitap önümde. İkisi de cemaatlere dair. Ama nasıl? Hayretler içinde kalacaksınız. Kitabın biri Toygun Attila'nın "İfşa"; diğeri, Timur Soykan'ın "Badeci Şeyhin Sır Odası".

Toygun'u da Timur'u da bir televizyon programında dinledim. Kitapları konuşulmuştu. Anlattıklarında, olmaz bu kadarı demiştim. Kitapları görünce, şaşkınlığım daha da arttı.  Biz batmışız!
Toygun Atilla kitabına, eşi İdil'e, anacığına ve diğer yakın kişilere teşekkürle başlıyor. Dikkat ettiyseniz bir kitap üzerinde duruyorsam, ithaf edilen kişiyi muhakkak anarım. 
Timur Soykan ithaf etmemiş. Nasıl ithaf etsin ki... Din adına müptezelliği bütün açıklığıyla ve üstelik Badeci Şeyh'in ağzıyla, müritlerin anlattıklarıyla, mahkeme kayıtlarıyla bir bir ortaya koyuyor. 
Aman dikkat! Önünüze cemaat çıkabilir! Tarikat çıkabilir! diye neden sık yazıyorum! Okumalarımızdan dinin nasıl ifsat edildiğini bildiğimiz için.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Türk Düşüncesi Yolunda' 20 Temmuz 2019 | 51 Okunma Yeni askerlik sistemi ne getirir ne götürür? 19 Temmuz 2019 | 226 Okunma Siyasî ayak baskısı 18 Temmuz 2019 | 497 Okunma Tek taraflı tören 17 Temmuz 2019 | 369 Okunma Bir gaflet belgesi 16 Temmuz 2019 | 210 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar