'HDP askerlik şubesi!'

HDP, PKK'nın siyasî kolu. PKK'nın "askerlik şubesi" gibi. Ama kanunen kurulmuş bir parti. Aileler, Kandil'e çıkıp çocuklarını isteyemediği için "uzantı"ya uzanıyorlar ancak. (Her şeyi göze alıp...

HDP, PKK'nın siyasî kolu. PKK'nın "askerlik şubesi" gibi. Ama kanunen kurulmuş bir parti. Aileler, Kandil'e çıkıp çocuklarını isteyemediği için "uzantı"ya uzanıyorlar ancak. (Her şeyi göze alıp Kandil'e gidenler de oldu ama çocuklarını alamadılar.)

Bu ailelere bütün Türkiye destek vermelidir. Bütün Türkiye'de, HDP binalarının önünde, asla kırıp dökmeden hak aramalıdır. Bunun asıl faydası, gideceklerin önünü kesmektir. HDP militan devşirirken ister istemez geri duracaktır.

Bizdeki sol bozuntusu entel takımı HDP'yi koruyup kolladı. Entel takımı, bu entel takımı arasında kendilerine yer açmak isteyen sağın satkınları HDP deyince, gözleri beleriverir. (Yozgat ağzı. Dikkat kesilip dik dik bakmak). "Ama o parti 6 milyon oy aldı...  Kanunen var olan parti..." savunmasına geçerler, bir de size hömerirler. (Yozgat ağzı. Bağırıp çağırırlar, diklenirler.)

Altı milyon oy verildi, evet. 82 milyon içinde 6 milyon. Biz onlara Türkiye bütünlüğünün ne manaya geldiğini, "PKK Devleti" gibi bir devletin kurulmasının mümkün olamayacağını anlatamamışız. Çoğu insan PKK'nın ne yapmak istediğinin farkında değil.

Benim ne zamandır yazdıklarımı, bir başka kulvardaki isim neredeyse aynı argümanlarla dile getiriyor. O kişi; Abdullah Öcalan'la röportajlar yapan (1988'de Bekaa'da, 1991'de Şam'da), "Apo ve PKK" kitabını yazan, PKK'yı şirin göstermede ön saflarda yer alan M. A. Birand gibi birinin yanında yetişti. "5N 1K" programından tanıdığınız Cüneyt Özdemir'den bahsediyorum. Diyarbakır'ın HDP binası önünde çocukları için eylem yapan ailelere entellerin kayıtsızlığına isyan ediyor:

"HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı'nın önünde anneler, babalar evlatlarımızı verin diye nöbet bekliyorlar. Bakıyorum bizim entel, dantel, solcu çevrelerden hiçbir şey yok, görmezden geliyorlar. Neden kardeşim niye görmezden geliyorsunuz? Öbürünü görüyorsun PKK'yı bir şey olduğu zaman görüyorsun, HDP'yi görüyorsun. Neden HDP'ye eylem yapıldığı zaman görmezden geliyorsun? Göreceksin haber yapacaksın. Nasıl HDP'ye kayyım atanmasını, haksızlıkları haber yapıyorsun; burada da anneler, babalar evlatlarının dağa çıkmasını istemiyorlar, geri getirin diyorlar, bunu HDP'den sorumlu tutuyorlar, söyleyeceksiniz tabi, söyleyeceğiz tabi yani. Görmezden gelmek yok öyle!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya'nın bir daha fethi 13 Temmuz 2020 | 102 Okunma Cami duvarı! 12 Temmuz 2020 | 529 Okunma Yahya Kemal'i kim kıskandı? 11 Temmuz 2020 | 178 Okunma 'Rüşvet' diyorlar susuyorsunuz! 10 Temmuz 2020 | 2.292 Okunma Padişahın sansür nezaketi 09 Temmuz 2020 | 339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar