Fransız mallarına boykot mümkün mü?!

Fransız mallarına boykot meselesine geleceğim. PKK, dağda sıkışınca, ormanları yakmaya başladı. Yine şehirlere inmek istiyor. Teyakkuzda olmalıyız.

Fransız mallarına boykot meselesine geleceğim.

PKK, dağda sıkışınca, ormanları yakmaya başladı. Yine şehirlere inmek istiyor.  Teyakkuzda olmalıyız.

Burada söylemek istediğim başka... PKK'lılar İskenderun'da hedeflerine ulaşmadan fark edildiler. Haberlerde, bir teröristin kendisini patlattığı ikincinin "etkisiz" hâle getirildiği mütemadiyen söylenip durdu. "Etkisiz" derken Allah aşkına neyi kastediyorsunuz! Daha önce de yazdım. Öldürüldü mü, yakalandı mı, teslim mi oldu? Böyle örnekler çok fazla. Kafa karıştırıyor, Türkçeyi "etkisizleştiriyor."  

Fransız mallarına boykotu önce diğer İslâm ülkeleri başlattı. R. T. Erdoğan ondan sonra boykot çağrısı yaptı. Ama diğer İslâm ülkelerinde boykota gidelim diyen değişik kuruluşlar. Doğrudan yönetimin müdahalesi yok.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gökalp'ın İslâmcılığı 03 Aralık 2020 | 196 Okunma Katar sermayesinde soru işaretleri... 02 Aralık 2020 | 616 Okunma Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 423 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 100 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar