Feveran ettiklerine göre var bişi!

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, önceden tartışılmayan, olgunlaştırılmayan bir kanunun 26 Haziran 2009 gece yarısı TBMM'ye getirilip 13 dakika içinde, alelacele geçirilmesini masaya yatırması iktidarı öyle bir telaşlandırdı ki, hem de nasıl!...

R. T. Erdoğan, geçen çarşamba partisinin grup toplantısında, bütün milletvekillerinin İlker Başbuğ'a dava açmasını istedi. 

Önceki gün suç duyurusunda bulundular.

İlker Başbuğ'un ne demek istediğini anlamak için ilk konuşmasını da, sonra R. T. Erdoğan'ın öfkelenip "Bu boru göstermeye benzemez!" dedikten sonra yaptığı açıklamayı da dikkatli okudum.

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ve her dünya vatandaşının soracağı soruyu, "Söz nereye çekilmek isteniyor?" dense de herkes sormalıdır. Sen de çıkar cevabını verirsin, "Ben hükûmetim. Gece yarısı 'jeton' düştü. Böyle bir kanunu uygun gördüm." dersin olur biter. Feveran etmelerinin halkı işkillendireceğini bilecek tecrübeye sahipler hâlbuki. İnsanlar, Ak Parti ekâbirinin feveranını görünce "Öfkelenmeleri suç bastırmak istemelerinden başka bir şey değil." diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP kapatılsa ne olur, kapatılmasa ne olur?.. 17 Ocak 2021 | 157 Okunma 'Türk Olmak' 16 Ocak 2021 | 120 Okunma Rauf Denktaş'tan çıkarılacak dersler 15 Ocak 2021 | 69 Okunma Bir milyonluk dava bir paralık dava! 14 Ocak 2021 | 276 Okunma 'Sözde' savaşları! 13 Ocak 2021 | 187 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar