‘Ezan’ provokasyonuna kim alet oluyor?

Birileri hassasiyetleri kaşıyor, birileri de kimin neyi, niçin yaptığını bilinmeden suçluyu hemen ilan ediyor.12 Eylül öncesinde provokasyonlar nice cana mal oldu. Malatya’nın sevilen ismi Belediye Başkanı Hamit...

Birileri hassasiyetleri kaşıyor, birileri de kimin neyi, niçin yaptığını bilinmeden suçluyu hemen ilan ediyor.

12 Eylül öncesinde provokasyonlar nice cana mal oldu. Malatya’nın sevilen ismi Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu posta yoluyla gönderilen bombalı paketin elinde patlamasıyla gelini ve iki torunuyla birlikte hayatını yitirdi. Ardından büyük olaylar çıktı.

Alevîleri ve Sünnîleri karşı karşıya getirme provokasyonları... Maraş hâdiseleri ve daha niceleri...

Kimileri Türkiye’yi zayıf düşürmek ve parçalamak, kimileri hâdiselerin şiddetinden kendilerine iktidar payı çıkarmak istemişlerdir. 12 Eylül Darbesi’ne böyle gelinmiştir.

Ezan, bir kesimin değil hepimizin hassasiyeti. Ezanın susturulmak istenmesi, alaya alınması insanları rencide eder, öfkelendirir.

En son İzmir’de camilerimizde, sisteme girilerek, İtalyan komünistlerin, faşist Mussolini’ye başkaldırma marşı Çav Bella ezan yerine dinlettirildi. Hepimiz bu hâdisenin üzerine gitmemiz, meselenin mahiyetin araştırmamız gerekirken, ezana müdahaleyi, bir partinin üzerine yürüme fırsatı gördüler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Türk Olmak' 16 Ocak 2021 | 38 Okunma Rauf Denktaş'tan çıkarılacak dersler 15 Ocak 2021 | 68 Okunma Bir milyonluk dava bir paralık dava! 14 Ocak 2021 | 275 Okunma 'Sözde' savaşları! 13 Ocak 2021 | 187 Okunma 'Partili cumhurbaşkanı' nasıl tenkit edilebilir? 12 Ocak 2021 | 369 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar