Çare, rakiplerinizi düşmanlaştırmak mı?

İki ayrı ittifak seçime giriyor. Birinin başını Ak Parti, diğerinin başını ise CHP çekiyor.R. T. Erdoğan 31 Mart seçimlerini bir istiklâl mücadelesi görüyor:"Türkiye 31 Mart'ta hayati önemde bir...

İki ayrı ittifak seçime giriyor. Birinin başını Ak Parti, diğerinin başını ise CHP çekiyor.

R. T. Erdoğan 31 Mart seçimlerini bir istiklâl mücadelesi görüyor:

"Türkiye 31 Mart'ta hayati önemde bir seçim yaşayacak. Sandıkta belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarıyla beraber istikbâl ve istiklâlimizi oylayacaksınız. Türkiye'nin bekası, milletimizin huzuru çocuklarımızın geleceği için AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak dosta güven, düşmana korku salacak tarihî bir zaferle çıkmak istiyoruz. 31 Mart'ta ülkemize kurulan tuzağı bozmamız gerekiyor."

Sonra hızını alamıyor muhalefete çok ağır sözlerle yükleniyor:

"Bunların 'bayrak' diye bir sevgisi var mı? Bu HDP'nin kongrelerinde İstiklâl Marşı'mız bile okunmaz. Yahu İstiklâl Marşı'nı dahi okumayanlarla bay Kemal, sen nasıl kol kola giriyorsun?"

Resmî veya gayriresmî birlik olan diğer partileri de HDP ile iş birliği yapmakla itham ediyor. İtham ettiklerinin içinde aralarından geldiği Saadet Partisi de var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Satır aralarından çıkarılacak notlar 26 Mayıs 2019 | 162 Okunma Komünist başkan indirilmeli! 25 Mayıs 2019 | 734 Okunma Oy çalınmamış! Ne olacak şimdi? 24 Mayıs 2019 | 322 Okunma Bir vefa dersi 23 Mayıs 2019 | 220 Okunma İlk kurşun ilk halk hareketi! 22 Mayıs 2019 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar