Çare, rakiplerinizi düşmanlaştırmak mı?

İki ayrı ittifak seçime giriyor. Birinin başını Ak Parti, diğerinin başını ise CHP çekiyor.R. T. Erdoğan 31 Mart seçimlerini bir istiklâl mücadelesi görüyor:"Türkiye 31 Mart'ta hayati önemde bir...

İki ayrı ittifak seçime giriyor. Birinin başını Ak Parti, diğerinin başını ise CHP çekiyor.

R. T. Erdoğan 31 Mart seçimlerini bir istiklâl mücadelesi görüyor:

"Türkiye 31 Mart'ta hayati önemde bir seçim yaşayacak. Sandıkta belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlarıyla beraber istikbâl ve istiklâlimizi oylayacaksınız. Türkiye'nin bekası, milletimizin huzuru çocuklarımızın geleceği için AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak dosta güven, düşmana korku salacak tarihî bir zaferle çıkmak istiyoruz. 31 Mart'ta ülkemize kurulan tuzağı bozmamız gerekiyor."

Sonra hızını alamıyor muhalefete çok ağır sözlerle yükleniyor:

"Bunların 'bayrak' diye bir sevgisi var mı? Bu HDP'nin kongrelerinde İstiklâl Marşı'mız bile okunmaz. Yahu İstiklâl Marşı'nı dahi okumayanlarla bay Kemal, sen nasıl kol kola giriyorsun?"

Resmî veya gayriresmî birlik olan diğer partileri de HDP ile iş birliği yapmakla itham ediyor. İtham ettiklerinin içinde aralarından geldiği Saadet Partisi de var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tartışma nereye varır? 24 Mart 2019 | 5 Okunma Gökalp-Akçura zıtlığı mı?! 23 Mart 2019 | 95 Okunma 'Akıl' mı 'hamaset' mi? 22 Mart 2019 | 117 Okunma 'Sokaktaki Adam'ın bilgeliği! 21 Mart 2019 | 286 Okunma 'Devlet'e sahip çıkarsan ne olur? 20 Mart 2019 | 169 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar