'Bu statları biz yaptık biz!'

Cumhurbaşkanlığı ve Ak parti sitelerine baktım.  R. T. Erdoğan'ın iftar konuşmalarını her iki site de veriyor. R. T. Erdoğan'ın iki sıfatı var: "Ak Parti Genel Başkanı" ve "Cumhurbaşkanı"(=Halkın başkanı)...

Her iki sitede haber acaba tek kalemden mi çıkıyor diye merak ettim. Tek kalemden çıkmıyor. Ayrı ayrı haberleştiriliyor.

Oldum olası, iftar sofralarında politika konuşulmasına şaşarım. Dinî bir vecibenin yerine getirildiği mekânda, kürsüye çıkıp politik nutuk atıyorlar. Dinin neresinde bu tür politik nutuk? Hani dinin gereklerinden, orucun faziletinden, Hak Teâlâ'nın buyruklarından, İslâm birliğinden konuşulsa, kardeşliğe vurgu yapılsa amenna... Bakıyorsunuz, insanlar ayrıştırılıyor, rakipler düşmanlaştırılıyor. Olacak şey mi?

Devleti yönetenler ayrıştırırsa, halk ne yapmaz ki...

R. T. Erdoğan'ın Beyoğlu Belediyesi'nin iftarında attığı nutuk akla ziyan desem cezaî müeyyidesi var mı bilmiyorum. Varsa, söylememiş sayın muhterem savcılar! (Düştüğümüz hâle bakın! Kullandığımız kelimeleri nasıl seçeceğimizi bilemez olduk!)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkçemizi katlediyorlar! 23 Ekim 2019 | 161 Okunma ABD'nin tuzakları 22 Ekim 2019 | 259 Okunma Batı PKK için pek endişeli! 21 Ekim 2019 | 204 Okunma Hınçlarını 'su'dan alıyorlar! 20 Ekim 2019 | 209 Okunma ABD yine bir oyun oynar 19 Ekim 2019 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar