'Bu statları biz yaptık biz!'

Cumhurbaşkanlığı ve Ak parti sitelerine baktım.  R. T. Erdoğan'ın iftar konuşmalarını her iki site de veriyor. R. T. Erdoğan'ın iki sıfatı var: "Ak Parti Genel Başkanı" ve "Cumhurbaşkanı"(=Halkın başkanı)...

Her iki sitede haber acaba tek kalemden mi çıkıyor diye merak ettim. Tek kalemden çıkmıyor. Ayrı ayrı haberleştiriliyor.

Oldum olası, iftar sofralarında politika konuşulmasına şaşarım. Dinî bir vecibenin yerine getirildiği mekânda, kürsüye çıkıp politik nutuk atıyorlar. Dinin neresinde bu tür politik nutuk? Hani dinin gereklerinden, orucun faziletinden, Hak Teâlâ'nın buyruklarından, İslâm birliğinden konuşulsa, kardeşliğe vurgu yapılsa amenna... Bakıyorsunuz, insanlar ayrıştırılıyor, rakipler düşmanlaştırılıyor. Olacak şey mi?

Devleti yönetenler ayrıştırırsa, halk ne yapmaz ki...

R. T. Erdoğan'ın Beyoğlu Belediyesi'nin iftarında attığı nutuk akla ziyan desem cezaî müeyyidesi var mı bilmiyorum. Varsa, söylememiş sayın muhterem savcılar! (Düştüğümüz hâle bakın! Kullandığımız kelimeleri nasıl seçeceğimizi bilemez olduk!)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk kurşun ilk halk hareketi! 22 Mayıs 2019 | 69 Okunma Siyasîlerin Samsun fotoğrafının hatırlattığı 21 Mayıs 2019 | 118 Okunma 19 Mayıs'ta atılan millî temel 20 Mayıs 2019 | 38 Okunma 19 Mayıs'ı anlamayan neyi anlar! 19 Mayıs 2019 | 61 Okunma Gökalp'ı ilk defa böyle okuyacaksınız 18 Mayıs 2019 | 318 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar