Bu ne hınç bu ne kin!

R. T. Erdoğan, büyük ihtimalle İstanbul Belediye Başkanlığı'na oturacak olan Ekrem İmamoğlu için "topal ördek" dedi. E. İmamoğlu, bu "topal ördek" benzetmesini kendisince izah etti. R. T. Erdoğan'ın...

R. T. Erdoğan, büyük ihtimalle İstanbul Belediye Başkanlığı'na oturacak olan Ekrem İmamoğlu için "topal ördek" dedi. E. İmamoğlu, bu "topal ördek" benzetmesini kendisince izah etti. R. T. Erdoğan'ın kastettiği ise başka. Ancak yerinde kullanmadı.

 "Topal ördek" Amerikan siyasî kültüründen alınan bir örnektir. R. T. Erdoğan'nın bunu bildiği anlaşılıyor.

Miraç gecesi Çamlıca Selatin Camisi'ne gitmiş. Bilmiyorum sonra açılış töreni yapacak mı? Çamlıca'da İstanbul'un üzerine abanan cami, bir "Saray" camisi. Törensiz açılmaz!

(Ben mezarlık ortasında, bir AVM'nin otoparkında cuma namazı kılarken, onların saltanat camisi yaptırmaları kanıma dokunuyor. Bu camide benim payım da var, sizin payınız da. Payımı asla helal etmiyorum. O camiye harcanan parayla İstanbul'da kim bilir kaç tane cuma mescidi kurulur, halk sokak aralarında, umuma açık alanlarda selsebil olmazdı. Haram zıkkım olsun!)

Beyefendi camide diyor ki: "Çoğunluk bizde. Şu anda hâlâ her şey devam ediyor. Bunlar neye dönmüş biliyor musun, bunlar topal ördek."

E. İmamoğlu'na bunu sormuşlar. Şu cevabı veriyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rabbena hep bana! 19 Nisan 2019 | 5 Okunma Kendisini inkâr eder 18 Nisan 2019 | 408 Okunma Kaybederse murdar, kazanırsa helâl! 17 Nisan 2019 | 238 Okunma 'Bir ucubeyle sınamayın' 16 Nisan 2019 | 341 Okunma Bir günah abidesi! 15 Nisan 2019 | 760 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar