Bre heyyy! Osmanlı torunu geliyor!

"Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi" ucube sistem. Uygulamaları görüyoruz, öyle... Yozgat Valisi, 15 Temmuz'u anmak için Yozgat'ta düzenlenen açık hava toplantısında, R. T. Erdoğan'ı bir yüceltti, bir yüceltti ki, insanın havsalası almıyor.

Baştan sona Vali'nin konuşmasını dinledim. Böyle bir vali!... Övdü övdü, "mübarek" mertebesine çıkardı:

"… Nihayetinde istemeseler de muhtar bile olmaz dedikleri adam gün geldi başbakan oldu. O zaman da kendisini bir şekilde alaşağı ederiz, dediler. Tabi bu arada milletin lideri Erdoğan bir taraftan yollar yapıyor bir taraftan ekonomiyi düzeltti, bir taraftan yedi düvelle savaşıyor. Hatta Davos'ta onlara onların diliyle cevap verdi. Van minüt dedi. Van minüt ne demek. Bir dakika demek. Dur gardaşım dur! Senin öyle alaşağı ettiğin insan yok artık karşında. Burda Osmanlı torunu var Osmanlı!..."

Neden yerin dibine battım, biliyor musunuz? İnsan sevdiğini, tuttuğunu över. Bir şey diyemeyiz. Zat-ı Muhterem'i "ilâh" mertebesine çıkaranları, Peygamberimizle eş tutanları da gördük. Ama o Türkiye Cumhuriyeti'nin valisi.

1- Bu kadar basit bir konuşma yapmamalıydı. R. T. Erdoğan'ı övmek için söylediklerini kastetmiyorum. Üslûbunun basitliğini, gereksizliğini kastediyorum. Onun anlattıklarını "Saray" fanatikleri her fırsatta anlatıyorlar, basit olaylardan kahraman çıkarıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bektaşî Tekkesi Hikâyesi (1) 24 Ağustos 2019 | 167 Okunma 'Tek Adam' yönetimi nasılmış?! 23 Ağustos 2019 | 790 Okunma HDP/PKK için ayağa kalkıyorlar! 22 Ağustos 2019 | 2.388 Okunma Belediyelere yine kayyım! 21 Ağustos 2019 | 374 Okunma Çürümüşlüğe çare var mı? 20 Ağustos 2019 | 344 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar