Bir de bu tarafa bakın!

Biz Yunanistan'la barışmıyoruz, barışamıyoruz, barıştırılmıyoruz. Yunanistan'la birleşsek ne olur... Venizelos ve M. Kemal görüşüp konuştular... Biri saldırmış, biri...

Biz Yunanistan'la barışmıyoruz, barışamıyoruz, barıştırılmıyoruz. Yunanistan'la birleşsek ne olur... Venizelos ve M. Kemal görüşüp konuştular... Biri saldırmış, biri püskürtmüştü. İki lider konfederasyon üzerinde bile durdu.

6 Eylül 1955'te Selanik'te, M. Kemal'in baba evinin bombalandığı haberi yayılınca meş'ûm hâdiseler oldu. Rumların işyerleri, evleri yakıldı, insanlar öldü.

Yunan politikacılar itidalli davransalar, Türkiye muhakkak elini uzatacaktır. Halkların birbiriyle derdi olamaz. Yunanistan'ın neredeyse yarısı mübadeleyle Türkiye'den göçürülenler. Yunanistan'da halkta Türkiye hevesini gördüm. Ama içlerinde kin besleyenleri de unutmamak lâzım. Beyinleri sulandırılanlar var. PKK'ya en büyük desteğin Yunan politikacılardan geldiğini bilelim.

Size "Vatan kadındır!" başlıklı yazımda verdiğim sözü yerine getireceğim bugün. Atina'da karşılaştığım PKK dergisi satan militanla konuşmamı vereceğim. (Başkaları da var konuştuklarım. Onlar kaçaklar. Kitapta okursunuz.) 

"Ünlü Akademia'nın önüne doğru yürüyorum. Yol kalabalık... Gelenler, geçenler... Söz arasında 'Kürt' keli­mesi geçen bir ses... Bakıyorum... Önümde bir genç, elin­de bir tomar dergi, gelip geçene uzatıyor.

Türkçe soruyorum:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milliyetçiliğin tartışılması ne acı! 19 Eylül 2019 | 160 Okunma Milliyetçilik ayrıştırması 18 Eylül 2019 | 169 Okunma 'Vatanseverliğe evet, milliyetçiliğe hayır!' 17 Eylül 2019 | 227 Okunma Milliyetçilik neden tartışmaya açılır?! 16 Eylül 2019 | 97 Okunma İfade hürriyetine bakın! 15 Eylül 2019 | 2.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar