Atı alan Üsküdar'ı geçti bayım!

Ya biz yeni rejime alışamadık, ya R. T. Erdoğan yeni rejimi yanlış anladı! "Cumhurbaşkanı" terkibinin "cumhur"unu atıp sadece "başkan"ını almalı. Halkın başkanı olmayacak, "yandaşların başkanı"...

Ya biz yeni rejime alışamadık, ya R. T. Erdoğan yeni rejimi yanlış anladı! "Cumhurbaşkanı" terkibinin "cumhur"unu atıp sadece "başkan"ını almalı. Halkın başkanı olmayacak, "yandaşların başkanı" olacaksa -ki, "yandaş" basın yayın organlarında "Başkan=Reis" diye yazılıp söyleniyor- bir an önce bir kararname çıkarsın, "Başkan" sıfatını resmen aldım, desin. Halkımız da kimin başkanı olduğunu bilsin, değil mi!

İstanbul'u kaybetmeyi bir türlü hazmedemiyorlar. FETÖ silahına sarıldılar.  Neymiş? Bazı sandık görevlilerinin dığdığının dığdığı Fethullahçılıktan işinden atılmış, soruşturulmuş veya hapsedilmiş. Yeni Şafak'ın masa başı haberi akıllara ziyan:

"[İstanbul] Maltepe'de sandıklarda görev[li] 122 kişinin ya doğrudan kendisinin ya da birinci dereceden yakınlarının FETÖ ile irtibatlı oldukları tespit edildi. Bazı isimlerin teröristbaşı Fetullah Gülen'in çağrısının ardından Bank Asya'ya para yatırdığı, soruşturma geçirdiği, bazı isimlerin ise birinci dereceden akrabalarının FETÖ bağlantısı nedeniyle kamudan ihraç edildiği saptandı."

Bu insanlar devlette görevliyse, her birin nasıl bir FETÖ bağı olduğu araştırılıp ondan sonra mı görev verilecek? O zaman Türkiye'nin yüzde sekseni şaibelidir!

(Ankara'da yenilgiye uğrayan kendi adayları Mehmet Özhaseki'nin sözlerini hatırlatırım: "Hiç kimse kendini geriye çekip de 'Bizim bunlarla merhabamız yoktu' demesin. Ancak ne zaman ki yaptıkları açığa çıktı, bunlarla temasta olmak en büyük suç. O tarihe kadar bunlarla temasta olanlara ceza verilecekse Türkiye'nin etrafını tel örgü ile çevireceksiniz 81 milyonu hapishaneye atacaksınız...")

İnsaf be!... General kardeşi darbenin üç-beş beyninden biri olan zat, bile bile önce Saray'a başdanışman yapıldı, sonra da Hollanda'ya büyükelçi gönderildi. Yine hapse atılan Fethullahçı bir rektörün kardeşi, yeni rejimin bakanlığına getirildi. Herkes kendisinden mesuldür ve bu tayinler normaldir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'nin tuzakları 22 Ekim 2019 | 66 Okunma Batı PKK için pek endişeli! 21 Ekim 2019 | 202 Okunma Hınçlarını 'su'dan alıyorlar! 20 Ekim 2019 | 208 Okunma ABD yine bir oyun oynar 19 Ekim 2019 | 171 Okunma İmam hatip vebali 18 Ekim 2019 | 396 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar