​​​​​​​Aklıevvellerin İslâm anayasası taslağı!

ASSAM İslam Birliği Kongresi ve Mehdi çıkışı tartışılıyor. Saray Danışmanı (sonra istifa etti, muhtemelen ettirildi) E. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'nin başında olduğu kuruluş, yeni bir devlet peşinde. Güya Müslümanları bir konfederasyonla birleştirmek istiyorlar.

Kendilerince bütün Müslümanları kucaklayacakları bir anayasa hazırlamışlar. Devletin adını bile koymuşlar: "ASRİKA İslâm Ülkeleri Birliği Konfederal Cumhuriyeti".

Biz önce kendimizi bir kurtaralım, sonra bütün Müslümanlar için çabalayalım. Uçurumun kenarındayız; itildik itileceğiz. "Dünya Liderimiz"in, bir gün Putin'le, ertesi gün Trump'la, öbür gün Merkel'le... telefon üstüne telefonla konuşması sizi yanıltmasın. Kafaya takmışlar; Ortadoğu düzelmeyecek.

Dikkat ettiniz mi? Ortadoğu dışındaki İslâm ülkelerinde öyle pek karışıklık olmuyor. Pakistan'da olması da Afganistan yüzünden. Hindistan'da Müslümanlar Hindular ara ara karşı karşıya gelseler de eşyanın tabiatı böyle. Hilâlcilerden veya inekçilerden birinin ayağına diken batsa birbirlerinden bilirler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizsiz Suriye mümkün mü?! 18 Şubat 2020 | 230 Okunma ​​​​​​​Bize sert, İsrail'e yumuşak 17 Şubat 2020 | 192 Okunma Rusya nereye varmak istiyor? 16 Şubat 2020 | 532 Okunma 'İki Gözüm Türkçe' 15 Şubat 2020 | 76 Okunma Şu FETÖ'cülük bıktırdı! 14 Şubat 2020 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar