Adalet olmadan iktisat olmaz!

R.T. Erdoğan iki köklü reformdan bahsetti, "Ülkemizin içinden geçtiği dönemi dikkate alarak ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz." dedi.Bir hafta içinde hemen her konuşmasında köklü...

R.T. Erdoğan iki köklü reformdan bahsetti, "Ülkemizin içinden geçtiği dönemi dikkate alarak ekonomide ve hukukta yeni bir reform dönemi başlatıyoruz." dedi.

Bir hafta içinde hemen her konuşmasında köklü değişikliklere gidileceğini söylemesi, kimi çevreleri kaygılandırdı, kimi çevreleri umutlandırdı.

Reformlarda "adalet" öne alınmazsa, iktisat yerde sürünür. Adaletli olun, insanlar acı reçeteye de razı gelir. Gönül rahatlığıyla bütün tedbirlere uyar. Yeter ki hak yerini bulsun.

Osman Kavala'nın boşu boşuna hapis yattığını herkes kabul ediyor. Her seferinde yalan yanlış bahane uyduruldu ve içeride tutuldu. Sanırım bir türlü hazmedilemeyen Gezi Hâdiseleri'nin hıncı, "Kızıl Milyarder"den çıkarılmak isteniyor.

Osman Kavala ile bağdaşır bir tarafım yok. Ama o bir "insan". Kim olursa olsun haksızlık karşısında dik durmalıyız, ses vermeliyiz.

Müyesser Yıldız, bigünah içeri atıldı, aylarca yatırıldı, sonra salıverildi. O. Kavala'yı bahane uydurup içeride tutan, Müyesser Hanım'ı hiç bırakır mıydı? Var bir şey!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 276 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 98 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma 'Küs Topraklar' 28 Kasım 2020 | 188 Okunma 'Hukuk reformu' neyi kastediyor? 27 Kasım 2020 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar