ABD'nin oyunu

ABD'nin başkanı Trump, bir taraftan da PKK/YPG'yi idare etmeye çalışıyor. Irak'ın kuzeyinde Türkiye'nin hemen öbür tarafında, devlet kurmaya kalkışan PKK'nın başlarından Şahin Cilo dedikleri teröristi...

ABD'nin başkanı Trump, bir taraftan da PKK/YPG'yi idare etmeye çalışıyor. Irak'ın kuzeyinde Türkiye'nin hemen öbür tarafında, devlet kurmaya kalkışan PKK'nın başlarından Şahin Cilo dedikleri teröristi aramış.

Trump'ın itibar ettiği terörist başı, "Öcalan'ın manevî oğlu" diye lanse ediliyor. Asıl adı Ferhat Abdi Şahin'miş. ("Öcalan'ın manevî oğlu" diye ikide bir yazmaları, PKK'ya hizmetten başka bir şey değildir. "Manevî" ve "oğul" arasındaki bağ bir sempatiyi de beraberinde getirir.) Bu Ferhat Abdi olsa olsa Abdullah Öcalan'ın sadık adamıdır.

Ferhat Abdi, daha önce Avrupa'da PKK'nın başındaymış. İmralı'da Abdullah Öcalan muhakeme edilirken birçok defa adı geçmiştir. 31 Mayıs 1999'da birinci duruşmada okunan Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianame."42) HADEP-PKK İlişkisi" ara başlığı altında A. Öcalan'ın şu ifadesi yer alıyor:

 "18 Nisan 1999 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla benden CHP veya DTP ile ittifak yapılıp yapılmayacağı konusunda Avrupa'daki görevlimiz Şahin (K) ŞAHİN vasıtasıyla görüş soruldu. Ben de her iki parti için yapılacak ittifak için olumlu görüş belirttim." (Arslan Tekin, İmralı'daki Konuk).

PKK'lıların bir kod adları oluyor. (K), "Şahin"in kod adı olduğunu gösteriyor. DTP dediği Hüsamettin Cindoruk'un kurduğu Demokrat Türkiye Partisi'dir. A. Öcalan, PKK'nın uzantısı HADEP için "İttifak kurabilirsiniz." diyor. İddianamede, HADEP ve ittifak arayışları uzun uzun anlatılmıştır.

18 Nisan 1999 seçiminde CHP, TBMM'ye girememiştir. Aşağıdaki değerlendirme, bir yüksek lisans tezindendir:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 214 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 98 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma 'Küs Topraklar' 28 Kasım 2020 | 188 Okunma 'Hukuk reformu' neyi kastediyor? 27 Kasım 2020 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar