24 Ocak: kazandık mı?

Saray ve etrafındakiler pembe rüyalarını anlatıyor. Ne anlatırlarsa anlatsınlar, hele şu kış günü halk cebine bakıyor. Cep boş. Elektrik zamlı, Saray ve etrafındakiler pembe rüyalarını anlatıyor. Ne anlatırlarsa anlatsınlar, hele şu kış günü halk cebine bakıyor. Cep boş. Elektrik zamlı, doğalgaz zamlı, her şey ateş pahası. Dar gelirliler bitik. Orta halliler dar gelirliler sınıfına inmişler. Ya işsizler... Nereye gitseler elleri boş dönüyorlar.

TOKİ 100 bin ev yapacak. Müracaat 1 milyonu geçmiş. Saray ve etrafı talep fazlalığını "refah" görüyor. TOKİ'nin şartlarını okuduğunuzda, mutlaka fakir olmanız, gelirinizin belli oranı geçmemesi gerekiyor ve beş yıl o evde oturmaya mecbursunuz. TOKİ evlerine talep bile acınacak hâlimizi göstermeye yeter.

Her şey bir tarafa; savaşıyoruz. Şehitlerimiz geliyor.

Suriye'de büyük bir mücadele veriyoruz. Irak'ta Kandil etrafında muharebe sürüp gidiyor. Kaç defa Irak'a girdik, kaç defa teröristleri temizledik, temizliyoruz, dedik. Hesabını yapamıyorum. Irak'ın ve Suriye'nin karışmasından sonra, yıkıcı bölücüler daha bir cesaret aldılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat'ı aratanlar! 27 Şubat 2020 | 214 Okunma Savaş ve imlâ 26 Şubat 2020 | 1.982 Okunma Birkaç tane şehit! 25 Şubat 2020 | 2.240 Okunma ​​​​​​​O fotoğrafı çerçeveletip asın, geçmişi unutmayın 24 Şubat 2020 | 2.337 Okunma Bir 'katil'in yandaşlığı 23 Şubat 2020 | 748 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar