ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yahu niye tutukluyorsun!

Arslan Tekin
Arslan Tekin Yeniçağ Gazetesi
13 Eylül 2017 | 1.1 K

Cumhuriyet gazetesi mensupları yine bırakılmadılar. Sonunda serbest kalacaklar. Ya içeride tutuldukları günler, aylar nasıl telafi edilecek?

Cemaat iltisaklılar, "Ergenekon" dediler, "Balyoz" dediler, "Casusluk" dediler, birilerine bavullar içinde sahte evrak verdiler, çok insanı mağdur ettiler, hapishanelerde ölümlerine sebep oldular. (Tek başların değillerdi tabiî... O zaman hükûmet edenler müsamaha göstermeseler, imkân sağlamasalar bu kadar insan yıllarca yatar mıydı! Çatır çatır tazminat ödeniyor, boş yere yatırılanlara... Dört duvar arasında geçen yıllar, insanların ömründen çalınmış yıllardır!)

Cumhuriyet gazetesi iddianamesine bakıyorsunuz, yok "FETÖ'cü"ye pide ısmarlamışsın, yok ByLock kullanan seni aramış, yok selâm vermişsin, yok yoldan geçerken kolun sürtünmüş... Olacak şey mi? İsnada bakın siz: "FETÖ'de değil, ama müzahir!" Ne demekse! (Yalnız iddianamenin giriş bölümündeki iddialar öyle yabana atılacak gibi değil. "FETÖ" meselesi tutmayan bir yapıştırma. Ancak Cumhuriyet'in PKK ve benzeri örgütlere araladığı kapı, hakikaten fikir hürriyeti çerçevesini aşıyor. O zaman sadece Cumhuriyet mensupları için bir suçlama getirilemez ve kimse tutuklanamaz. O kadar çok PKK'ya ve gibilerine müzahir olan var ki... Açık açık PKK propagandası yapan "Bakur" filmi gösterilmedi diye koparılan yaygara meselâ... Açık açık PKK filmi savunulmuştur. Ne yapıldı?! Bedir Acar'ın Karar'da çıkan "PKK'lı 'çiçek çocuk için film bitti!" yazısına bakılabilir.)

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER