Yerel seçim değil bu bir referandum!

Ekrem İmamoğlu henüz gelmeden önce Trabzon Atatürk meydanından arayan gazeteci Kenan Aydoğdu, "Meslek hayatım boyunca Trabzon'daki bütün mitingleri takip ettim. Böyle miting görmedim...

Halk, hiçbir vasıta tahsis edilmeden, hiçbir organizasyon yapılmadan, kendi isteğiyle, coşku içinde ve heyecanla meydana koştu. Meydanda en küçük bir boşluk yok. Trabzon, kendi uşağına sahip çıktı" diye bilgi verdi.

Mitingden sonra da Kuzey Ekspres gazetesi sahibi gazeteci Hasan Kurt aradı. O da "Ben Trabzon'da böyle miting görmedim. Bu seçim, İstanbul seçimi değil artık. Halk, bir değişim istiyor. Güleryüz istiyor, saygı istiyor. Trabzonlular kendi çocuğuna sahip çıkarken, aslında öfkeli siyasete de karşı çıkıyor. Birlik istiyor, güveneceği bir iktidar istiyor" dedi.

Kurt, benim fikrimi de sordu. "Ekrem İmamoğlu'nun seçimi bu defa da kazanacağı anlaşılıyor. Fakat bu seçim İstanbul seçimi olmaktan çıkıp, Türkiye'nin yönünü belirleyecek bir seçim olacağı için son dakikada başka bir engel çıkarabilirler. Bu engellemeler, gidişatı değiştiremez ama geciktirir." dedim.

*** 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD ve İngiltere korsanlık yapıyor! 22 Temmuz 2019 | 37 Okunma Robot insandan robot başbakana… 20 Temmuz 2019 | 273 Okunma Yine "ortak vatan" demeye başladılar! 19 Temmuz 2019 | 2.010 Okunma Rejim değişikliği için zemin hazırlamak! 18 Temmuz 2019 | 1.266 Okunma Bir 15 Temmuz itirafı ve Türkiye'nin ihtiyacı! 17 Temmuz 2019 | 1.027 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar