Yeni eğilim: Sivil milis güçler!

Bazen bir haber, dünyada yeni eğilimin ne olduğunu göstermekle kalmıyor, önümüzdeki süreçte, ülkelerin nasıl yönetileceğini de gösteriyor!Biliyorsunuz, Bolivya'da muhalefet ayaklandı ve Devlet Başkanı...

Bazen bir haber, dünyada yeni eğilimin ne olduğunu göstermekle kalmıyor, önümüzdeki süreçte, ülkelerin nasıl yönetileceğini de gösteriyor!

Biliyorsunuz, Bolivya'da muhalefet ayaklandı ve Devlet Başkanı Morales, istifasını açıklayıp Meksika'ya iltica etti. Yerine de hırsı yüzünden okunan, Senatörler Meclisi Başkan Yardımcısı Jeanine Azez kendisini başkan ilan etti.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro ise, Bolivya'da Morales'i deviren olayların arkasında, kendisini devirmeye çalışan emperyalist güçlerin bulunduğunu açıkladı.

Venezuela ve Bolivya yönetimleri, kendi enerji kaynaklarını ABD şirketlerinin elinden alarak millileştirdiği için hedef haline geldiler. ABD, yöntem olarak da turuncu devrim mantığını kullandı. Elde ettiği muhalefet liderlerine iktidar vaat etti ve onları seçimleri tanımamaya davet etti. Sırbistan'da, Ukrayna'da, Beyaz Rusya'da, Gürcistan'da, Ermenistan'da Azerbaycan'da, Kırgızistan'da bu yöntem uygulandı. Bazılarında sonuç elde edildi, bazılarında başarısız oldular.

Morales, Kızılderilidir. Kızılderililer de Asya kökenli olduğu, Türk kültürünün en derin kodlarını da  halen kanlarında taşıdıkları ve beyaz Avrupalılar tarafından katliama maruz kaldıkları için Türkler tarafından sempati duyulan bir halktır.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu, neden her zaman pozitif? 30 Ekim 2020 | 196 Okunma Gaflete sapmış olan Türklere Atatürk uyarısı! 29 Ekim 2020 | 266 Okunma Fransa ile kriz ve Turan kapısı! 28 Ekim 2020 | 853 Okunma Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 611 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 580 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar