Yaşar Topçu: "Kaz dağlarındaki katliama Tayyip Bey neden izin verdi?"

Kaz dağlarında neler olup bittiği yolunda çeşitli değerlendirmeler var. Sosyal medyada, Kaz dağlarında aranan madenin tarih boyunca bu bölgeden çıkarılan altın değil uranyum olduğu yolunda bir mesaj çok okundu....

Fakat uzman kişiler bu iddianın doğru olmadığına dair verilerden bahsetti.

Ben bu konuda eski Ulaştırma, Bayındırlık ve İskân Bakanı Yaşar Topçu'nun Medya Siyaset'e yaptığı yazılı açıklamayı önemli buluyor ve bir de buradan paylaşmak istiyorum. Açıklama şöyle: 

"Son günlerde kiminle konuşsam bana Kaz Dağları'nı soruyor. Sanırsınız ki; Kaz Dağları'nda kesilen ağaçlar insanlarımızın canından kesildi.

Bu benim için de öyle... Katliam yapılan yeri görünce içim sızladı.

Vatan, ormanlarıyla, kuşlarıyla, denizleri, gölleri, ırmaklarıyla, yaban hayatındaki hayvanlarıyla, taşıyla, toprağının altıyla-üstüyle, havası ile suyuyla vatandır. Onun için, 'bir çakıl taşından bile vazgeçmeyiz' diyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'ye Drakula böceği ithal etmek! 21 Ağustos 2019 | 57 Okunma Fırat'ın doğusunda gerçekte ne oluyor? 20 Ağustos 2019 | 1.161 Okunma "Türkiye'yi imha ediyorlar!" 19 Ağustos 2019 | 3.859 Okunma Komutanlar güvenli bölge için mi tasfiye edildi? 17 Ağustos 2019 | 3.191 Okunma ABD oyalamıyor; iktidar, Türkleri uyutmaya çalışıyor! 16 Ağustos 2019 | 1.211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum