Virüs, altına hücum, yasaklar, tatbikatlar...

İngiltere'de, koronavirüs vakalarının artması gerekçesiyle 6'dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklandı. İngiltere Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, toplanma yasağının hem kapalı hem de...

İngiltere'de, koronavirüs vakalarının artması gerekçesiyle 6'dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklandı. İngiltere Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, toplanma yasağının hem kapalı hem de açık mekânları kapsadığı belirtildi.

Okul, işyeri ve Covid-19'a karşı önlem alınarak yapılan düğün, cenaze ve organize takım sporları bu yasaktan muaf tutuldu.

İngiltere'de İçişleri Bakan Yardımcısı Kit Malthouse, halka, en fazla 6 kişinin toplanması kuralını ihlâl eden komşularını yetkililere bildirme çağrısı yaptı.

Ulusal Polis Şefleri Konseyi Başkanı Martin Hewitt ise 6 kişi kuralının "vatandaşların komşularını ele vermesi" üzerine kurulmadığını kaydetti.

Altı kişinin bir araya gelmesi yasaklanabildiğine göre, bu gidişle iki kişinin bir araya gelmesi de yasaklanabilir. Yasaklarla birlikte, İngiltere dahil bütün hükümetler, vatandaşlarına dünya ilaç tekellerinin programlarını dayatıyor! Hemen her ülkede doktorlar, Dünya Sağlık Teşkilatı'nın protokollerine uygun ilaç ve tedavi şeması uygulamak zorunda. Aksini yapmak mümkün değil. Türkiye'de konu ile ilgili bilimsel araştırma yapmak bile bakanlığın iznine bağlandı!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şark Cephesi, Garp Cephesi ve "Cephe ülkesi" 29 Eylül 2020 | 428 Okunma Vefatlar ve çöküşün asıl sebebi... 28 Eylül 2020 | 2.070 Okunma Seçimi kaybederse Başkan ne yapar? 26 Eylül 2020 | 757 Okunma Türklerin verilerini elde etmek için ABD-Çin mücadelesi! 25 Eylül 2020 | 1.154 Okunma Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 703 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar