Vatana ortak çıkaran proje ve İstanbul seçimi!

Türkiye'de iktidarı da muhalefeti de birlikte kontrol eden ve aralarında yaratılan suni gerginlikleri, halkı ve düşünen insanları meşgul etmek için kullanan bir güç merkezi var!

Tabii böyle bir kontrolün mümkün olması için kontrol edenlerin her partide ve devletin önemli merkezlerinde "görevli"lerinin bulunması gerekir!

***

Türkiye, en az üç ayını İstanbul seçimleri için harcayacak! Bu arada, Suriye'nin kuzeyinde Araplar ve Türkmenler boşaltılarak, bir Kürt devleti kurulması için zemin oluşturuldu!

Kuzey Irak'ta Barzani devletçiğinin kuruluşuna en büyük katkıyı Türkiye vermişti. Ordusunu eğiten Türkiye, alt yapısını kuran Türkiye idi! Şimdi aynısı Suriye'de mi yapılıyor?

Tayyip Erdoğan, ''Bu ülkeyi bölemeyecekler" dedikten sonra. "Kürdistan, Kuzey Irak'ta, çok seviyorlarsa oraya gitsinler." diye birilerine sesleniyor! Bu seslenişle aslında o devletçiği kabul ettiğini, tanıdığını göstermiş olmuyor mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyaya hükmetmenin tek bir yolu var! 21 Mayıs 2019 | 247 Okunma "İstanbul seçimleri üzerinden iç çatışma tezgâhlanıyor!" 20 Mayıs 2019 | 4.406 Okunma "İstanbul elden gitti" demek istemiyorsanız… 18 Mayıs 2019 | 3.570 Okunma 19 Mayıs'ta İstanbul için Yunan kurgusu! 17 Mayıs 2019 | 2.390 Okunma İmamoğlu ve yine Trabzon operasyonu! 16 Mayıs 2019 | 2.110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar