Türklerin verilerini elde etmek için ABD-Çin mücadelesi!

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de terör örgütü PKK/YPG elebaşları ile Kürt Ulusal Konseyi temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde Türkiye'nin bölgeye yeni bir askeri operasyon düzenlemeyeceğini söyledi.

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de terör örgütü PKK/YPG elebaşları ile Kürt Ulusal Konseyi temsilcileriyle yaptığı görüşmelerde Türkiye'nin bölgeye yeni bir askeri operasyon düzenlemeyeceğini söyledi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre görüşmelerin ardından Erbil'e giden Jeffrey, Mesut Barzani'ye bilgi verdi.

Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "PKK/YPG terör örgütüyle mücadelemizde ve saldırı nereden gelirse orada cevap verme kararlılığımızda bir değişiklik söz konusu olamaz" denildi.

Jeffrey, PKK/YPG'ye "Türkiye size karşı operasyon düzenlemeyecek" diye garanti veriyor, Türk Dışişleri ise böyle bir garanti verilmediğini söyleyemiyor! Açıklamadan "Türkiye'ye saldırmazlarsa, müdahale etmeyiz" anlamı çıkıyor!

Benzer bir durum Doğu Akdeniz'de yaşandı. "Türk Araştırma gemisi Oruç Reis, bakım amacıyla Antalya limanına çekildi" denildi. Sonra da Tayyip Erdoğan, "Diplomasiye bir şans vermek istedik" dedi. Nitekim Yunanistan ile masaya oturuldu! Almanya da Türkiye'den Ege ordusunu lağvetmesini istedi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Onuncu Köy"e değer verseydiniz... 20 Ekim 2020 | 57 Okunma Bir parti başkanının "Rejim değişti" itirafı! 19 Ekim 2020 | 2.100 Okunma ABD ve Rusya'nın Karabağ paralelliği... 17 Ekim 2020 | 374 Okunma ABD ve Rusya uzayda üzüm yerken... 16 Ekim 2020 | 868 Okunma Bir iktidar, kendi bindiği dalı nasıl keser? 15 Ekim 2020 | 2.201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar