Türkiye, İstanbul seçimleri ile meşgul edilirken neler oldu?

Türkiye, İstanbul seçimlerine kilitlenmişken, uluslararası ilişkilerde önemli gelişmeler yaşandı.Bir konuda yorum yapabilmek için neler olduğunu bilmek gerekir.Okan Müderrisoğlu, Sabah'ta Türk-Amerikan ilişkilerini...

Türkiye, İstanbul seçimlerine kilitlenmişken, uluslararası ilişkilerde önemli gelişmeler yaşandı.

Bir konuda yorum yapabilmek için neler olduğunu bilmek gerekir.

Okan Müderrisoğlu, Sabah'ta Türk-Amerikan ilişkilerini ele aldığı yazısında "Yine de gelinen noktada... S-400'lerin teslimatının tamamlanması, alındıktan sonra ise Azerbaycan veya Katar'da tutulması seçeneği masada." ifadesini kullandı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise Washington'da ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile görüşmesinin olumlu bir yaklaşım içinde geçtiğini belirterek, "Çeşitli aşamalardan geçtikten sonra Amerikan tarafından bize, ülkemizin ihtiyacı olan hava ve füze savunma sistemine ilişkin yeni bir teklif ortaya konuldu." dedi.

*** 

Akar, S-400'lerin ne zaman Türkiye'ye gelmesinin planlandığı sorusuna, "Son görüşme sırasında Rusya tarafından 'haziran' telaffuz edildi ama onun da gelmesi, gitmesi vesaire başka bir çalışma konusu." diye cevap verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"İstanbul seçimleri üzerinden iç çatışma tezgâhlanıyor!" 20 Mayıs 2019 | 1.347 Okunma "İstanbul elden gitti" demek istemiyorsanız… 18 Mayıs 2019 | 3.545 Okunma 19 Mayıs'ta İstanbul için Yunan kurgusu! 17 Mayıs 2019 | 2.388 Okunma İmamoğlu ve yine Trabzon operasyonu! 16 Mayıs 2019 | 2.108 Okunma AKP kervanına şimdi kim katılır? 15 Mayıs 2019 | 5.333 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar