Tıbbi istihbarat değerlendirmesi! 

Başlıktaki "istihbarat" kelimesi kimseyi yanıltmasın; "tıbbi istihbarat" kavramı, Yüksek Öğretim Kurulu'nun "tezler" sayfalarında herkesin ulaşabileceği bir yüksek lisans tezinin başlığında geçmektedir.

Tezin sahibi, Levent Sevim adlı genç bir araştırmacıdır. Tez, Harp Akademileri Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Bilim Kurulu tarafından 2014 yılında onaylanmıştır.

Tez danışmanları Prof. Tbp. Kd. Alb. Mustafa Özer ve Yrd. Doç. Dr. Şamil Ünsal'dır. Tez, Prof. Dr. Tolga Yarman başkanlığındaki jüri tarafından kabul edilmiştir.

***

Kitap hacmindeki tezden, bazı veriler şöyle:

* "M. Suat Bengidal, 'Tıbbi istihbaratla dünya yönetilir' başlıklı makalesinde 'Bir kişinin, bir toplumun tıbbi özelliklerini belirlemek, güçlü ve güçsüz özelliklerini tespit etmek, bu verilere göre analizler yapmak ve hedefe tıbbi operasyonlar düzenlemek...' tanımı ile tıbbi istihbaratın operasyonel olarak kullanılabileceğini ifade etmiştir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asıl tehdit, virüs değil, uygulanan “sağlık” sistemidir! 26 Mayıs 2020 | 1.609 Okunma Erdoğan, seçim kaybederse ne olur? 25 Mayıs 2020 | 9.342 Okunma Kırılma noktaları üzerinde deneyler! 23 Mayıs 2020 | 2.283 Okunma Kanser yapan bebek pudrası, aşı ve medya! 22 Mayıs 2020 | 2.142 Okunma IŞİD zihniyetliler, neden destekleniyor? 21 Mayıs 2020 | 2.890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar