Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı?

Türk Tabipler Birliği'nin, salgınla ilgili hükümet politikalarının yetersiz olduğuna dikkat çekmek için siyah kurdele kullanarak "Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz" sloganıyla kampanya başlatması üzerine, MHP Genel...

Türk Tabipler Birliği'nin, salgınla ilgili hükümet politikalarının yetersiz olduğuna dikkat çekmek için siyah kurdele kullanarak "Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz" sloganıyla kampanya başlatması üzerine, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "TTB kapatılsın" demesinin yankıları devam ediyor.

Türk Tabipler Birliği'nin uzun zamandan beri, siyasi tutumlar içine girdiği hatta bölücü terör örgütünün başı olan Abdullah Öcalan'ın sağlık durumuyla ilgili müdahil olmak taleplerinden tutun, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarına, insan sağlığını gerekçe göstererek karşı çıkmaya kadar garip tutumlar içine girdiği bilinmektedir.

TTB yöneticilerinin Marksist olduğu da bir suçlama olarak belirtilmektedir.

Fakat nasıl ki okullardan bölücü zihniyete sahip insanlar yetişiyor diye Milli Eğitim Bakanlığı'nı kapatamazsanız, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olan bir kurumu da benzer gerekçelerle kapatamazsınız.

***

Türk basınında birçok yazarın zaman zaman hatırlattığı "Mektepler olmasaydı, maarifi ne güzel idare ederdim" sözünün sahibinin kim olduğu da söyleniş amacı da tartışmalıdır hatta ironi olarak söylendiği de ifade edilmiştir. Yine medreselerin esas olduğu bir ortamda kurulan mekteplere tepki olarak söylendiği de iddia edilmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Oy Miralay Miralay, Askerlik olsun kolay!" 21 Ekim 2020 | 21 Okunma "Onuncu Köy"e değer verseydiniz... 20 Ekim 2020 | 1.190 Okunma Bir parti başkanının "Rejim değişti" itirafı! 19 Ekim 2020 | 2.124 Okunma ABD ve Rusya'nın Karabağ paralelliği... 17 Ekim 2020 | 379 Okunma ABD ve Rusya uzayda üzüm yerken... 16 Ekim 2020 | 868 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum