Suriye'deki apse Türkiye'nin yüzüne sıçradı!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "İdlib'le ilgili varılmış tüm mutabakatlara tamamıyla bağlı kalınmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu...

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "İdlib'le ilgili varılmış tüm mutabakatlara tamamıyla bağlı kalınmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu mutabakatların hem teröristlerle mücadeleyi sürdürme hem de sivil nüfusun güvenliğini sağlama amacı ile düşünülmüş maddelerine bağlı kalınması önemli" dedi.

Zaharova, "Biz de bu doğrultuda Türk tarafı ile Soçi Mutabakatı çerçevesinde işbirliğimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

Sputnik'e göre, Rus Dışişleri Sözcüsü'nün bağlı kalınması çağrısında bulunduğu Soçi Mutabakatı, Türkiye'nin İdlib'deki terörist gruplar ile muhalif güçleri sahada birbirinden ayırmasını içeriyordu.

Ancak mutabakatın bu maddesi uygulanmış değil. Zira günümüzde İdlib'in neredeyse tamamı, Heyet Tahrir el Şam ve onunla birlikte hareket eden grupların denetiminde.

Rusya, Türkiye'ye "İdlib anlaşmasını 24 saat içinde tam uygulayın" diye uyarıda da bulundu. Türkiye, kıpırdamayınca, Rusya, Suriye güçlerinin önünü açtı. Suriye, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun'u tamamen ele geçirdi. Türkiye'nin gözlem noktası, Suriye kuvvetlerinin güneyinde kaldı. Şimdi Türkiye, gözlem noktasına saldırıdan bahsediyor!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bağırsaklar temizlendi mi? 21 Eylül 2019 | 2.138 Okunma Erol Olçok, bu AKP'yi kurtarabilir miydi? 20 Eylül 2019 | 3.946 Okunma Erdoğan'ın gönlü ve kulağı açıksa bir sözüm var! 19 Eylül 2019 | 3.479 Okunma Fırat'ın doğusunda İsrail modeli garnizon devlet! 18 Eylül 2019 | 3.558 Okunma Libya ve Suriye'yi parçalayanlardan size hayır gelir mi? 17 Eylül 2019 | 2.935 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar