Siyaseti istihbarat elemanları mı düzenliyor?

Son günlerde, hem Cumhur İttifakı'nın hem de Millet İttifakı'nın bozulacağına, siyasetin yeniden kurgulanacağına, üçüncü bir ittifakın doğacağına dair konuşmalar oluyor, analizler...

Son günlerde, hem Cumhur İttifakı'nın hem de Millet İttifakı'nın bozulacağına, siyasetin yeniden kurgulanacağına, üçüncü bir ittifakın doğacağına dair konuşmalar oluyor, analizler yapılıyor.

Bunlardan en önemlisi ve sonuncusu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ait.

Kılıçdaroğlu, BBC Türkçe'nin sorularını cevaplandırırken, "Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu. Çünkü Saray, bu ittifakın bir şekilde bozulmasını istiyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar, istihbarat elemanları dahil olmak üzere devreye konulup, 'Millet İttifakı'nı nasıl bozarız?' arayışı içindeler. Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum." dedi.

Konunun biraz açılması istenince de "Özel bir çalışma yapılıyor. Saray, Millet İttifakı'nı dağıtmak için özel bir çalışma yapıyor. Bu çalışmayı da 'İttifakı oluşturan siyasi partileri nasıl karşı karşıya getiririz, nasıl ayrıştırır böleriz' hesabı üzerine politikalarla yapıyorlar. Belli kişiler devreye sokuluyor, belli kişiler televizyonlarda vs. şurada burada, bu ayrışmayı bir şekliyle sağlayacak sorularla, Saray'a hizmet ediyorlar. Biz bunu görüyoruz, farkındayız. Meral Hanım da bunun farkında." dedi.

***

Böylece, Bülent Ecevit'ten sonra ilk defa bir siyasi parti genel başkanı, siyasetin düzenlenmesinde istihbarat elemanlarının rolünün bulunduğunu gündeme getirmiş oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin varlığı Rothschild'e armağan! 28 Kasım 2020 | 2.875 Okunma Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 289 Okunma "Bütün dünya aptal da bir tek siz mi akıllısınız?" 26 Kasım 2020 | 1.132 Okunma Oxford: Önce virüsü sonra aşıyı ürettik! 25 Kasım 2020 | 1.428 Okunma Asker pişiren mikro dalga! 24 Kasım 2020 | 865 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar