Siyaseti istihbarat elemanları mı düzenliyor?

Son günlerde, hem Cumhur İttifakı'nın hem de Millet İttifakı'nın bozulacağına, siyasetin yeniden kurgulanacağına, üçüncü bir ittifakın doğacağına dair konuşmalar oluyor, analizler...

Son günlerde, hem Cumhur İttifakı'nın hem de Millet İttifakı'nın bozulacağına, siyasetin yeniden kurgulanacağına, üçüncü bir ittifakın doğacağına dair konuşmalar oluyor, analizler yapılıyor.

Bunlardan en önemlisi ve sonuncusu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ait.

Kılıçdaroğlu, BBC Türkçe'nin sorularını cevaplandırırken, "Millet İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin ittifakını bozmaya yönelik bir Saray hareketi bu. Çünkü Saray, bu ittifakın bir şekilde bozulmasını istiyor. Araya pek çok kişiyi koyuyorlar, istihbarat elemanları dahil olmak üzere devreye konulup, 'Millet İttifakı'nı nasıl bozarız?' arayışı içindeler. Ben bu ittifakın bozulacağını sanmıyorum." dedi.

Konunun biraz açılması istenince de "Özel bir çalışma yapılıyor. Saray, Millet İttifakı'nı dağıtmak için özel bir çalışma yapıyor. Bu çalışmayı da 'İttifakı oluşturan siyasi partileri nasıl karşı karşıya getiririz, nasıl ayrıştırır böleriz' hesabı üzerine politikalarla yapıyorlar. Belli kişiler devreye sokuluyor, belli kişiler televizyonlarda vs. şurada burada, bu ayrışmayı bir şekliyle sağlayacak sorularla, Saray'a hizmet ediyorlar. Biz bunu görüyoruz, farkındayız. Meral Hanım da bunun farkında." dedi.

***

Böylece, Bülent Ecevit'ten sonra ilk defa bir siyasi parti genel başkanı, siyasetin düzenlenmesinde istihbarat elemanlarının rolünün bulunduğunu gündeme getirmiş oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yoksa Lozan'dan mı intikam alınıyor? 04 Ağustos 2020 | 1.483 Okunma Şerefli insana düşen zulme boyun eğmemek! 03 Ağustos 2020 | 392 Okunma Türkçe bilen gizli servis başkanları... 01 Ağustos 2020 | 1.855 Okunma Artık vaaz vermek hakimlerin işi mi oldu? 31 Temmuz 2020 | 647 Okunma "Vatanını seven peynir yesin!" 30 Temmuz 2020 | 1.374 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar