Sıra geldi, akıllı bileklik takmaya!

Siyasi kişilerden, tıp otoritesi olduğunu iddia edenlerden, hukukçulardan, eğitimcilerden ve tabii ki medyadan size sunulan haberlerin veya yorumların çoğunluğu artık güvenilir değil. Yalan, sadece siyasetin değil sosyal...

Siyasi kişilerden, tıp otoritesi olduğunu iddia edenlerden, hukukçulardan, eğitimcilerden ve tabii ki medyadan size sunulan haberlerin veya yorumların çoğunluğu artık güvenilir değil. Yalan, sadece siyasetin değil sosyal hayatın da temeli oldu.

Bu sebeple bütün verileri ve değerlendirmeleri, tartmak zorundasınız. Tabii ki, bunu yapmak çok zor, çünkü bir veya birkaç konuda uzman olsanız bile bütün alanlarda doğru bilginin ne olduğunu anlamanız mümkün değil. Bu durumda, bilgi kaynağının geçmişine, bugüne kadar yaptıklarına bakmak durumundasınız.

***

*Mesela bir şirket aşı mı üretti; geçmişte piyasaya sunduğu ilaçlara veya aşılara, özellikle Afrika'daki sonuçlarına bakacaksınız.

*Kıbrıs'ta kapalı Maraş Rumlara açılırken, "artık iki devletli bir yapıyı konuşmalıyız" mı deniliyor, yani ikisi bir arada sunularak size "acı reçete" mi kabul ettiriliyor, işte bunu göreceksiniz.

*Karabağ'da "Azerbaycan zafer kazandı" deniliyorsa, "Öyleyse, Rus askerlerinin bu ülkede ne işi var?" diye sorgulayacaksınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Maske takınca Azrail, bizi pas mı geçecek?" 01 Aralık 2020 | 888 Okunma Sadece su yönetimi değil Türkiye'nin yönetimi devrediliyor? 30 Kasım 2020 | 1.160 Okunma Türkiye'nin varlığı Rothschild'e armağan! 28 Kasım 2020 | 2.899 Okunma Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 292 Okunma "Bütün dünya aptal da bir tek siz mi akıllısınız?" 26 Kasım 2020 | 1.135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar