Sıra Erdoğan'ın mazbatasında mı?

Yasama, yürütme yargı ve medya gücünü elinde tutan irade, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimleri tekrarlatmak için karar çıkardı.Biz, "Kazanılmış seçimi, Yüksek...

Yasama, yürütme yargı ve medya gücünü elinde tutan irade, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimleri tekrarlatmak için karar çıkardı.

Biz, "Kazanılmış seçimi, Yüksek Seçim Kurulu üzerinde baskı kurarak tekrarlatmak, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nın meşruiyetini tartışmaya açar. Hem de sadece Türkiye'de değil bütün dünyada! Asıl kaos o zaman çıkar! Elbette böyle bir tartışmadan zararını sadece Erdoğan görmez, Türkiye büyük bir itibar kaybına uğrar ki bunun telafisi yoktur!" diye uyarmıştık.

"Meşruiyetinizi tartıştırmayın" demiştik.

Nitekim CHP, İstanbul'daki ilçe seçimlerinin yanı sıra 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin iptali için YSK'ya başvurdu.

****

CHP adına başvuruyu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"7 Haziran-1 Kasım terör iklimi" uyarısı! 23 Mayıs 2019 | 1.819 Okunma Türkiye, AKP ile devam edemeyecek noktaya neden geldi? 22 Mayıs 2019 | 1.463 Okunma Dünyaya hükmetmenin tek bir yolu var! 21 Mayıs 2019 | 1.045 Okunma "İstanbul seçimleri üzerinden iç çatışma tezgâhlanıyor!" 20 Mayıs 2019 | 4.466 Okunma "İstanbul elden gitti" demek istemiyorsanız… 18 Mayıs 2019 | 3.574 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar