Sinir sistemi tahribatı ve akıl tutulması!

Beyrut Limanı'ndaki amonyum nitrat deposunun patlaması, bir saldırı sonrasında gerçekleşmiş olsa bile çok ciddi bir yönetim-organizasyon bozukluğunun sonucudur. Bu kadar fazla miktarda tehlikeli maddeyi yıllarca limandaki depolarda...

Beyrut Limanı'ndaki amonyum nitrat deposunun patlaması, bir saldırı sonrasında gerçekleşmiş olsa bile çok ciddi bir yönetim-organizasyon bozukluğunun sonucudur. Bu kadar fazla miktarda tehlikeli maddeyi yıllarca limandaki depolarda tutmak, saldırmak isteyenlere davetiye çıkarmaktır.

Bu sorumsuzluk sadece Lübnanlı yetkililere ait değildir. Dünya, özellikle sağlık alanında skandal içinde skandal yaşıyor. İnsan hücresini patlatan ve demir birikimine yol açan, böylece damarları tıkayıp sinir sistemini felç ederek ölüme sebep olan ve korona virüs adı konulan virüsün, mevcut bilimsel bilgilerle çoktan çözülmüş olması gerekirdi ama bütün bilim dünyasını aşı bulmaya yönlendirdiler!

Oysa aşılar konusunda da çok büyük sorunlar var.

***

Ordu'da Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Ayyayla, ikiz bebeklerine zorunlu olan aşıyı yaptırmadığı gerekçesiyle idare tarafından hakkında açılan davayı Yargıtay aşamasında da kazandı.

Savcı Hüseyin Ayyayla, sekiz sayfalık savunmasında, ABD başta olmak üzere İngiltere ve Danimarka gibi AB ülkelerinde cıvanın aşılardan çıkarıldığını, ancak Türkiye'de aşıda bulunan cıvanın otizme yol açtığını ileri süren herkesin tıp dünyası tarafından "aşı düşmanı" ilan edildiğini belirtti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 675 Okunma Trump-Erdoğan görüşme kayıtları, basına mı verilecek? 23 Eylül 2020 | 1.088 Okunma Yapay zekâ yalan söyler mi? 22 Eylül 2020 | 483 Okunma Çayeli'nden Beştepe'ye gidelum yali yali! 21 Eylül 2020 | 695 Okunma Çavuşoğlu'na soru: Lozan'dan vazgeçip Sevr'i mi kabul edelim? 19 Eylül 2020 | 375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar