​​​​​​​Şehitler, dürüstlük ve milliyetçilik...

Son dakika haberi ile başlayayım. İdlib'de yine şehitler var. Türkiye, Suriye politikasını acilen gözden geçirmelidir. Bu olayların sebebi, Mehmetçiğin teröristlerle Suriye ordusu arasına sokulmasıdır.

Askeri gözlem noktaları uygulaması yanlıştır. Derhal son verilmesi gereken bu uygulamayla göz göre göre Türk askerinin hayatı hiçe sayılmıştır.

***

Milli Savunma Bakanlığı'nın şehitlerle ilgili açıklamasından önce Dışişleri Bakanlığı açıklaması ile meşguldüm…

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Guardian  gazetesinin "Rusya'nın Kırım'da yaptığı gibi Türkiye'nin KKTC'yi ilhak etmesi mümkün mü?" şeklindeki sorusuna,  "korkunç olur" diye cevap vermesi, Hatay'ın ilhakının hatırlatılması üzerinede Hatay Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen'in Türkiye'ye katılma kararına öncülük etmesini kastederek "İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım" demesi, AKP iktidarı tarafından tepkiyle karşılandı..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Her hayvanın kulağına bir tane cep telefonu…" 18 Şubat 2020 | 11 Okunma Çekirge istilâsı ve Türkiye'nin istilâsı! 17 Şubat 2020 | 1.022 Okunma "Kindar nesil" iktidarı ve Türklük! 15 Şubat 2020 | 2.801 Okunma Vatanın tapusu bakın nasıl devrediliyor? 14 Şubat 2020 | 4.292 Okunma Almanya, neden 100 milyon maske istedi? 13 Şubat 2020 | 3.609 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar