​​​​​​​Şehitler, dürüstlük ve milliyetçilik...

Son dakika haberi ile başlayayım. İdlib'de yine şehitler var. Türkiye, Suriye politikasını acilen gözden geçirmelidir. Bu olayların sebebi, Mehmetçiğin teröristlerle Suriye ordusu arasına sokulmasıdır.

Askeri gözlem noktaları uygulaması yanlıştır. Derhal son verilmesi gereken bu uygulamayla göz göre göre Türk askerinin hayatı hiçe sayılmıştır.

***

Milli Savunma Bakanlığı'nın şehitlerle ilgili açıklamasından önce Dışişleri Bakanlığı açıklaması ile meşguldüm…

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Guardian  gazetesinin "Rusya'nın Kırım'da yaptığı gibi Türkiye'nin KKTC'yi ilhak etmesi mümkün mü?" şeklindeki sorusuna,  "korkunç olur" diye cevap vermesi, Hatay'ın ilhakının hatırlatılması üzerinede Hatay Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen'in Türkiye'ye katılma kararına öncülük etmesini kastederek "İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım" demesi, AKP iktidarı tarafından tepkiyle karşılandı..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bill Gates, tarım arazilerini topluyor! 19 Ocak 2021 | 49 Okunma Şiddeti siyasi araç olarak kullanmak serbest midir? 18 Ocak 2021 | 385 Okunma Kral da herkesin içtiği sudan içti! 16 Ocak 2021 | 917 Okunma Sosyal medya kimin elindeyse... 15 Ocak 2021 | 261 Okunma ABD ve AB ile yeni sayfa açmanın maliyeti! 14 Ocak 2021 | 485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar