Sadece su yönetimi değil Türkiye'nin yönetimi devrediliyor?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin katılımıyla iki ülke arasında imzalanan anlaşmalar arasında "Su Yönetimi Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" da var....

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin katılımıyla iki ülke arasında imzalanan anlaşmalar arasında "Su Yönetimi Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı" da var.

Anadolu Ajansı haberinde "İş birliği kapsamında, su temini ve enerji verimliliğinin artırılması adına iletim ve dağıtım ağlarında kullanılan malzemeler ve bunların bakımına yönelik yaklaşımlar yönetilecek. Anlaşma çerçevesinde, su kaynakları ile bu kaynakların gıda güvenliği ile ilişkilerinin, yer altı suyu sisteminin, doğal ve yapay beslenmenin yönetilmesi ile iklim değişikliğinin su kaynakları üzerine etkileri konularında deneyim paylaşımı gerçekleştirilecek, proje bazlı iş birliği yapılacak." bilgileri veriliyor.

Katar, küçük bir Körfez ülkesidir. Patası olsa bile, Türkiye'nin su kaynaklarını yönetmek için çapı yetmez. Öyleyse bu anlaşma nedir.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Meclis'e bir soru önergesi sundu ve "Su kaynakları yönetiminin bu anlaşmayla tamamen Katar'a devredildiği doğru mudur, eğer doğruysa kamuoyunun beklentisi doğrultusunda söz konusu anlaşmayı iptal edecek misiniz?" diye sordu.

***

Türkiye'deki su kaynaklarına ulaşmak, kurulduğu günden beri İsrail'in hedefidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
DSÖ'nün övgüsüne mazhar olmak iyi bir şey mi? 09 Ocak 2021 | 180 Okunma ABD rejiminin, bir baskınlık canı mı varmış? 08 Ocak 2021 | 1.712 Okunma Boğaziçi'nde devleti boğazlamak! 07 Ocak 2021 | 839 Okunma Fransız Dr. Perronne: "Bu aşılarla GDO'lu domates gibi olacağız!" 06 Ocak 2021 | 768 Okunma Aşı manyağı olmak ya da olmamak! 05 Ocak 2021 | 319 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar