​​​​​​​"Putin satranç,Trump poker oynuyor, Erdoğan ise tombala çekiyor!"

Putin-Erdoğan görüşmesinden önce açıklama yapan Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye'nin Suriye'de kalmasının iznini biz veremeyiz, Şam verebilir" dedi.Şam'ın böyle bir niyeti yok elbette, bunu...

Putin-Erdoğan görüşmesinden önce açıklama yapan Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye'nin Suriye'de kalmasının iznini biz veremeyiz, Şam verebilir" dedi.

Şam'ın böyle bir niyeti yok elbette, bunu biliyorlar.

Zaten, İdlib kırsalındaki Suriye güçlerini ziyaret eden Beşşar Esad, "Erdoğan petrolü, fabrikaları ve buğdayı çalan bir hırsız. Bugün de topraklarımızı çalıyor." dedi.

Esad, bugüne kadar Suriye petrolüne el koyan ve bunu da itiraf eden Trump'a söz söylemiyor ama Erdoğan'a yükleniyor!

Trump, Suriye'deki ABD askerlerinin tamamını hala çekmek istediğini ancak İsrail ve Ürdün'ün ABD'den bir grup askerin Suriye'de kalmaya devam etmesini istediğini söyledi. Trump, "Az sayıda askerin, petrolü koruma altına almak için, Suriye'nin tamamen farklı bir bölgesinde, Ürdün yakınlarında ve İsrail'e yakın bölgelerde kalacağını" söyledi. 

Trump "Hatırlarsanız Irak savaşına karşı çıkmıştım. Çok iyi bir karar değildi. Ama giriyorsanız da petrolü tutun demiştim. Aynı şey burada da geçerli... Petrolü sağlama alın. Biz de petrolü sağlama almak istiyoruz." dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oxford: Önce virüsü sonra aşıyı ürettik! 25 Kasım 2020 | 1.266 Okunma Asker pişiren mikro dalga! 24 Kasım 2020 | 852 Okunma Bu bir aşı değil, "zombi" iğnesi! 23 Kasım 2020 | 2.080 Okunma Avrupa'da "cadı avı" gibi ülkücü takibi! 21 Kasım 2020 | 806 Okunma Pompeo'nun son sözleri ve Ülkücü Hareket! 20 Kasım 2020 | 1.104 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar