​​​​​​​"Putin satranç,Trump poker oynuyor, Erdoğan ise tombala çekiyor!"

Putin-Erdoğan görüşmesinden önce açıklama yapan Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye'nin Suriye'de kalmasının iznini biz veremeyiz, Şam verebilir" dedi.Şam'ın böyle bir niyeti yok elbette, bunu...

Putin-Erdoğan görüşmesinden önce açıklama yapan Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, "Türkiye'nin Suriye'de kalmasının iznini biz veremeyiz, Şam verebilir" dedi.

Şam'ın böyle bir niyeti yok elbette, bunu biliyorlar.

Zaten, İdlib kırsalındaki Suriye güçlerini ziyaret eden Beşşar Esad, "Erdoğan petrolü, fabrikaları ve buğdayı çalan bir hırsız. Bugün de topraklarımızı çalıyor." dedi.

Esad, bugüne kadar Suriye petrolüne el koyan ve bunu da itiraf eden Trump'a söz söylemiyor ama Erdoğan'a yükleniyor!

Trump, Suriye'deki ABD askerlerinin tamamını hala çekmek istediğini ancak İsrail ve Ürdün'ün ABD'den bir grup askerin Suriye'de kalmaya devam etmesini istediğini söyledi. Trump, "Az sayıda askerin, petrolü koruma altına almak için, Suriye'nin tamamen farklı bir bölgesinde, Ürdün yakınlarında ve İsrail'e yakın bölgelerde kalacağını" söyledi. 

Trump "Hatırlarsanız Irak savaşına karşı çıkmıştım. Çok iyi bir karar değildi. Ama giriyorsanız da petrolü tutun demiştim. Aynı şey burada da geçerli... Petrolü sağlama alın. Biz de petrolü sağlama almak istiyoruz." dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Vatandaşlık dayatmasının sebebi ve İsrail! 20 Kasım 2019 | 2.311 Okunma Türkiye sömürge ülkesi gibi soyuluyor! 19 Kasım 2019 | 613 Okunma ​​​​​​​"Bizim Rabiamız" ve Dipsiz Göl! 18 Kasım 2019 | 3.054 Okunma İngiliz derin devleti şimdi ne istiyor? 16 Kasım 2019 | 3.428 Okunma ​​​​​​​ABD "S-400'ler kutularından çıkarılmasın" dedi 15 Kasım 2019 | 2.896 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar