Pompeo'nun son sözleri ve Ülkücü Hareket!

Ülkücüler kendilerine yönelik saldırılarda hep "ülkücü hareket engellenemez" sloganını kullanmıştır. İşte Hollanda ve Fransa'dan sonra Almanya'da da ülkücü hareket engellenmek isteniyor ama Türk Dışişleri'nin kısa tepki açıklamaları dışında kimseden ses çıkmıyor!

Fransa'nın, uzun süreden beri Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki "mavi vatan"a sahip çıkmasından rahatsız olduğunu, fakat arka planda ABD'nin enerji şirketlerinin bulunduğunu konuyla ilgili yazılarımızda delilleriyle ortaya koymuştuk. Bu tespiti doğrulayan bir gelişme oldu.

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye'nin Karabağ'da Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ı desteklemesini, Libya ve Doğu Akdeniz'deki politikalarını hatırlatarak, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ben, Türkiye'nin son eylemlerinin son derece saldırgan olduğu konusunda mutabık kaldık" dedi.

Eski CIA Başkanı Mike Pompeo, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu tür eylemlerinin Türk halkının çıkarına olmadığı konusunda hem ABD, hem Avrupa tarafından ikna edilmesi gerektiğini söyledi! Pompeo, Fransız gazetesi Le Figaro'ya yaptığı açıklamalarda, ABD yönetimi ile Avrupa'nın, Türkiye'nin son aylarda Ortadoğu'daki eylemlerine karşı birlikte çalışması gerektiğini söyledi.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiltere, su yönetimine, Katar'ı ortak ediyor mu? 02 Aralık 2020 | 348 Okunma "Maske takınca Azrail, bizi pas mı geçecek?" 01 Aralık 2020 | 1.058 Okunma Sadece su yönetimi değil Türkiye'nin yönetimi devrediliyor? 30 Kasım 2020 | 1.173 Okunma Türkiye'nin varlığı Rothschild'e armağan! 28 Kasım 2020 | 2.902 Okunma Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 292 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar